Problem z outpost firewallem 2.5

nie wiem dlaczego, ale outpost niereaguje na skanowanie portów; tzn. w logu traktuje je jako podejrzane pakiety, a nie jako ataki; a te ataki są co chwile; we wcześniejszych wersjach informował mnie co chwile o nich, a teraz nie; np w wersji 2.1 informował mnie wyskakującym okienkiem;

w 2.5 też raz wyświetliło mi się to okienko, ale jak uruchomiłem jakiś tester firewalla na jakiejś stronie i outpost zarejestrował ten atak; tester wykazał, że praktycznie wszystkie porty są “stealth” czyli, że niewidoczne dla otoczenia; ale dziwi mnie to, że te skanowania portów traktuje jako podejrzane, a nie jako ataki;

może program na tyle został ulepszony, że te pakiety nie zagrażają komputerowi???

może “czułość” tego programu zależy od jakiś ustawień w windowsie, bo np zrezygnowałem z systemowej zapory xp-ka??? albo jakichś innych ustawień dotyczących xp-ka??

przeglądałem opcje w Outpoście, ale nie doszukałem sie satysfakcjonującej opcji

Dzięki

bo skanowanie portów to nie to samo co atak na dany komputer, wystarczy zajrzeć w loga by zauważyć , że skanowanie portów jest wręcz nagminne. Po prostu Outpost traktuje je jako podejrzane pakiety , i słusznie , nie wyświetla ostrzegawczego alertu bo to nie atak, gdyby tak robił , widziałbyś bardzo często takie okienko na monitorku. Dopiero jeśli za takim skanowaniem , często wielu portów , nastąpi rzeczywisty atak, Twój firewall zareaguje i wyświetli stosowne ostrzeżenie.

‘‘może program na tyle został ulepszony, że te pakiety nie zagrażają komputerowi?’’ - sluszna idea.

Inną jest wprowadzenie hasla na ustawienia w firewallu , nikt zatem ani nic nie wyłączy go , ani nie zmodyfikuje jego ustawień, bez podania hasła .