Problem z paczkami

Witam. Mam problem z nieistniejących pakietem po instalacji Debiana. Nie mogę przez to zainstalować ani zaktualizować paczek ponieważ pakiet jest ciągle zaznaczony w menadżerze pakietów synaptic jako do usunięcia ale próba skasowania go daje błędy i odwołuje się do nieistniejącej ścieżki na nieistniejącym dysku. Można jakoś skasować informacje o tym pakiecie żeby system go już nie widział?

Wpisz w konsoli:

sudo su
apt update && apt full-upgrade
apt autoremove

i pokaż co wypluwa konsola.

sudo apt --force-yes remove NAZWA_PAKIETU

sudo dpkg --configure -a

Więc tak, wpisanie tych komend nie działa, nie rozpoznaje polecenia apt, apt-get rozpoznaje ale nie daje efektu. Wersja Debiana to redribbon. Problem dotyczy pakietu red-ribbon-plymouth-theme. Nie mogę odznaczyc używając aptitude a próby zrobienia czegokolwiek przez sudo apt-get wywalają:
Usuwanie pakietu red-ribbon-plymouth-theme (1.0-2) …
update-initframs: Generating /boot/initrd.img-3.12.6-red-ribbon-powerpc64
cp: nie można wykonać stat na “/lib/live/boot.sh”: nie ma takiego pliku ani katalogu…

Ta paczka potrzebuje w zależnościach paczki plymouth-drm ale nie mogę jej zainstalować bo… Debian na siłę najpierw chce skasować paczkę red-ribbon-plymouth-theme… Ciągle… Przy wszystkim…

No to nie pomogę, nie znam tej dystrybucji na playstation.

Ta dystrybucja to Debian lenny ( chyba ? ) różni się od standardowej ze bardziej postawiono na wykorzystanie cpu ale to dalej Debian, nic no póki co poczytam więcej o komendach może mi sie uda.