Problem z padem

Posiadam GamePada firmy Manta, Dragona, działał ponad rok bez problemu, aż zmieniłem komputer. No i na nowym kompie wykrywa go jako nieznane urządzenie i klapa. Inne urządzenia chodzą pod usb dobrze. Da sie coś zrobić czy kupować nowego pada??

zainstaluj sterowniki.

nic nie daje instalacja sterów pada, dalej nieznane urządzenie, a jeszcze dwa dni temu na starym komputerze chodził bez zarzutu :frowning:

zasada jest prosta, instalujesz sterowniki a potem podłączasz urządzenie USB… pewnie najpierw podłączyłeś je… usuń je i zainstaluj jak napisałem, przetestuj pada na innym komputerze.

No to tak zrobiłem przez moment cos tam pisało znaleziono nowy sprzęt, ale po chwili pisało ze mogła nastąpic awaria czy cos takiego i dalej to samo, no nie wiem sam już.

usuń wszystkie kontrolery USB i ponownie zainstaluj, nie podłączaj żadnych innych urządzeń oprócz PADA.

ok, trzeba próbowac, jak to najszybciej mogę zrobić i skąd je ponownie zainstalować?

w menadżerze urządzeń usuń koncentratory usb, uruchom ponownie kompa, system sam zainstaluje sterowniki.

niestety, ale również to nie przyniosło efektu, Dalej tylko po podłaczeniu, (Próbowałem w każdym porcie, pisze że nie rozpoznano urządzena).

złe sterowniki (czasami pomaga przeinstalowanie systemu, lub usunięcie konfiguracji w rejestrze ale to za skomplikowane dla ciebie). przetestuj pad na innym kompie.

robiłem wczoraj formata, bo miałem jeszcze kilka innych kłopotów, wszystkie sie rozwiązały, ale pad dalej to samo, więc to chyba nie problem softu, jadę na sterownikach ze strony manty, wcześniej wszystko chodziło i z stąd me zastanowienie, bo kilka dni temu jeszcze działo na starym PC z Celiną na czele.

nigdy nic nie wiadomo, a zainstalowałeś wszystkie sterowniki do płyty głównej (chipset) itp ??

tak, instalowałem te rzeczy, chyba będzie trzeba kupić pada.