Problem z pakietem Office 2013

(tomeksunshine) #1

Witam Panowie, 

proszę o poradę gdyż już nie wiem co dalej zrobić. Do tej pory byłem pięknym i szczęśliwym posiadaczem Win7Px64 wraz z pakietem Office 2013 H&B (32bit). Dodam że Office oryginalny prosto z MS. Pewnego dnia Outlook oszalał - przy próbie podglądu wiadomości wywalało błąd. W trybie awaryjnym to samo. Nie modyfikowałem systemu ani nic nie instalowałem tym bardziej dodatków do Outlooka. Nową wiadomość -  można napisać ale nie wolno TAB wdusić bo się wysypie :slight_smile: Pokombinowałem trochę bezskutecznie z dodatkami po czym przywróciłem system do stanu sprzed 5 dni.  Nic to nie dało więc wszystkie pliki .pst sprawdziłem i naprawiłem  przez repairpst. Dalej nic. Odinstalowałem Office’a oraz usunąłem pozostałości po nim w rejestrze. Dokonałem reinstalacji. 

Poczta teraz działa ale pisząc w Outlooku lub Wordzie nie można wcisnąć TAB, czasem wysypuje się przy zwykłym Enterze oraz zawsze przy autowypunktowaniu. Czasem sypnie się sam z siebie :slight_smile: Wszystkie komunikaty błędu oczywiście nic nie mówią (patrz załącznik).

Jakies sugestie ?

Przechwytywanie.JPG

(szyszek2121) #2

A co byś powiedział na próbę pobrania Office’a 64 bitowego ? w końcu taki masz system.

(tomeksunshine) #3

No można spróbować ale jakby sam MS odradza wersji 64bit :wink:

“There are two versions of Office 2013 available for installation, 32-bit and 64-bit. We recommend the 32-bit version of Office for most users, because it’s more compatible with most other applications, especially 3rd-party add-ins. However, consider the 64-bit version, especially if you’re working with large blocks of information or graphics.”

(szyszek2121) #4

Jak sobie czytam na internecie to rzeczywiście na oficjalnym polskim forum MS piszą że nie warto instalować 64 bitowej wersji jeżeli nie robi się dużych obliczeń itp. W takim razie postaram się coś znaleźć na internecie w związku z twoim błędem. Zadam w sumie moje standardowe pytanie, czy przed samym faktem tego jak zaczął się psuć instalowałeś jakiś program którego wcześniej nie miałeś ?

Okej, znalazłem coś co może się przydać. Crasha worda powodują niektóre dodatki do niego, wrzucę Ci instrukcję odnośnie tej kwestii prosto z forum MS:

(lordjahu) #5

Spróbuj zrobić format, być może jakiś syf leży tak głęboko że powoduje błędy rozruchowe programu. 

(tomeksunshine) #6

Szyszek2121

Przede wszystkim dziekuje za zaangażowanie. Tak jak pisalem w pierwszym poście nie instalowalem nic. Próbe z wyłączeniem dodatkow przeprowadziłem jako  jedna z pierwszych czynności.

Lordjahu

Format to ostateczność. To slużbowy laptop i mam tam kawal materiału do bezpiecznego backupu. Pomijając to, format to jak wywiesić białą flage

Edit:

Dzisiaj w Tray-u wyskoczył komunikat że Twój pakiet office wymaga aktualizacji. Pomyślałem że w mojej sytuacji nic mi nie zaszkodzi więc Accept. Jakaś mała łatka chyba bo kilkanaście sekund się aktualizowało (HDD nie żadne SSD). Office działa jak należy! Good job MS!