Problem z Palitem GeForce 7300 GT

Witam!

Otóż niedawno kupiłem sobie gf 7300 gt firmy palit i wsadziłem go do mojego kompa.

Po odpaleniu go wszystko wydawało się być dobrze ,ale po odpaleniu jakiejkolwiek gry miałem białe paski.

Przez 2 tygodnie zmagałem się z tym problemem i udało się go rozwiązać po zainstalowaniu najnowszych sterowników do chipsetu.

Jednakże od tamtego momentu pojawił sie nowy problem, również z grafiką.

Jak gram to na krawędziach monitora widać charakterystyczne rozbarwienia albo dwa długie kreski, choć w niektórych grach też mi się pojawiają się ta teksturach itp. Chciałbym też dodać że ze wcześniejszym geforcem fx 5200 było wszystko dobrze.

Będe wdzięczny za pomoc.

Moja konfiguracja:

Płyta : Abit NF7

Procesor: Athlon Xp 3200+

RAM: 1280 MB (dual)

Zasilacz: Chieftec 450W

Jeśli z tą komp chodził wzorcowo, to trzeba przyjrzeć się nowej karcie, może przegrzewa się, uszkodzona.

A może potrzebuje podpięcia dodatkowego zasilania bezpośrednio do karty - sprawdź ?

Kartę podpiąłem do zewn. zasilania

Temperatura w spoczynku to 49C

A w stresie dochodzi do 65C

Również myślę że może być coś z kartą bo jak wyłącze wygładzanie krawędzi w sterach, to prawie we wszystkich gierach jest ok,

ale wtedy wyglądają ohydnie. Problem pojawia się jak sie to włączy

A przecież wiele gier pójdzie pójdzie bez problemu na wygładzeniu krawędzi.

zobaczy czy dobrze wpieles te karte

dobrze wpiąłem i to samo…

pomocy! !!

Moja 7300GT od Palita w spoczynku ma ~40-42*, w stresie nie podnosi się :smiley: Być może się przegrzewa, lub monitor już jest do wymiany skoro ma paski po bokach :stuck_out_tongue:

lol

Przecież monitor kupiłem w 2006 roku. To jest Samsung SyncMaster 940BF