Problem z pamięcią podręczną przeglądarki

Mam pewien prosty ale uciążliwy problem…
Otóż posiadam stronę na której często zmieniam odnośniki. Niestety Mozilla Firefox ładuje je do pamięci podręcznej, przez co użytkownicy są kierowani na złą stronę (dopiero po usunięciu cache’u otwierane są poprawne). I tutaj moje pytanie, czy da się jakoś ustawić by przeglądarka nie przechowywała linków w pamięci podręcznej?

Pozdrawiam!

Można “kontrolować” cache za pomocą odpowiednich metadanych w nagłówku strony, pozostaje tylko kwestia przestrzegania tego przez przeglądarki.

Możesz również napisać skrypt który będzie wymuszał odświeżenie strony, ewentualnie pobieranie tych danych przez ajax. Tych czyli mówię o linkach które sprawiają problem.

Osobiście to bym się zastanowił czemu się tak dzieje, taki efekt nie powinien wystąpić przy normalnej stronie, raczej gdy ktoś coś “kombinuje”. Lepiej zastanowić się czemu te linki muszą być tak często zmieniane, co to są za linki i czy jest sens tak częstych ich zmian.

Poza tym zły dział.

Jutro pogoogluje metadane, tak myślałem, ze taki mechanizm istnieje. Myśle, że odświeżenie strony odpada, bo to mało praktyczne. Jeśli mozilla (bo tylko tej przeglądarki używają użytkownicy) nie bedzie chciała współpracowac to spróbuje dynamicznie pobierać dane.

Strona jest prosta, zawiera 5 linków, 3 divy logo i tło. Linki, pobierające aplikacje, ktora ostatnimi czasy często ma update’y.

Dziekuje za obszerną wypowiedź w tym temacie. Bardzo mi pomogłeś.

I racja, temat w złym dziale.

 

No ale hola, przeglądarki nie cachują stron html, tylko zawartość dodatkową : obrazki, arkusze styli .css, skrypty .js.

Może po prostu źle przechowujesz te linki ?

Linki tworzysz w JS, czy są to zwykłe a-href? W czym jest stworzony portal od strony klienta/serwera?