Problem z pamięcią przenośną Kingston

Witam, mam problem z w/w sprzętem. gdy podłączam go do komputera i próbuje go włączyć, wyskakuje komunikat ze należy sformatować ten dysk. ( pamięć posiadam od roku i na początku to już zrobiłem.), gdy chce sformatować ten dysk bo nic innego nie mogę zrobić, wyskakuje komunikat ze nie można sformatować bo dysk jest chroniony przed zapisem. Co jest powodem takiego problemu ? pamięć działała poprawie aż do dzisiaj? co mogę zrobić by pamięć działała poprawie i odzyskać pliki na nim zapisane.

Usuwając sprzęt z złącza usb należy najpierw użyć bezpiecznego usuwania sprzętu (ikonka wtyczki z zielonym ptaszkiem obok zegara), bo inaczej dzieją się takie cyrki jak u ciebie. Sprawdź czy pendrive nie ma sprzętowego zabezpieczenia przed zapisem (jakiś suwak, pstryczek itp.). Jeśli nie ma, to bardzo możliwe, że pamięć padła (jeśli jednak nie użyłeś bezpiecznego usuwania sprzętu to gwarancja może nie zostać uznana, bo byłaby to twoja wina).

PS. Spróbuj też podłączyć pendriva do innego portu, lub na innym komputerze i tam spróbować sformatować sprzęt. Być może to jakiś wirus, albo inne tałatajstwo…

Dzięki za odpowiedź, pamięć miałem ustawioną we właściwościach ze nie trzeba używać ikonki bezpiecznego usuwania sprzętu. Jeszcze jedno pytanie ile miesięcy jest gwarancji na taki sprzęt ?

P.S. spróbuje coś zrobić na innym komputerze, bo na tym się nie da pracować ( nie patrz na podpis bo się zamieniłem z siostrą) :slight_smile:

Ja mam pendriva Kingstone Micro-Cruzer 8GB (nagroda za ukończenie LO z wyróżnieniem :lol: 8) ) i gwarancja na niego wynosi 5 lat (nie mniej jednak reklamacja z tytułu rękojmi, jest niezależna od producenta i wynosi 2-lata ). Btw. musicie naprawdę trzymać sztamę z siostrą skoro dałeś jej takiego kompa - RETY!

Czyli na mojego tez jeszcze jest gwarancja. Muszę teraz kartonika poszukać bo w nim mam paragon :slight_smile: Btw. No trzymam :slight_smile: wyjścia tez nie miałem za bardzo. Do projektowania w 3D trzeba mieć sprzęt, a mi na razie nie jest potrzebny. :slight_smile:

A włączenie go na innym kompie nie pomogło?