Problem z pamięcią ram. Co jest nie tak?

Otóż w swoim kompie który posiadam mam tylko 128mb ddr sdram 133mhz więc postanowiłem zmienić to chociaż na 256 i kupiłem od kolegi 3 kostki pamięci (za 20zł:P) 2x64Mb ddr sdram 100mhz i 1x128Mb ddr sdram 100mhz. po wyjęciu starej kostki włożyłem trzy i komputer sie nieuruchamia to znaczy świecą sie lampki od dysków, na monitorze niema obrazu itp. Próbowałem także wkładać każdą oddzielnie i jest to samo :frowning: Pamięci napewno są dobre bo były sprawdzane w innym kompie i przed i po włożeniu do mojego komputera. Czy da sie coś jeszcze zrobić aby wszystko działało jak należy??

dean999 zresetuj BIOS.

W jaki sposób i czy napewno o to chodzi?? I jeśli to nic nieda to będzie trzeba instalować system na nowo czy coś?? Bo niechcem sobie szkód narobić

obok baterii na płycie głównej masz zworkę służącą do resetowania BIOSU, możesz też zresetować BIOS wyjmując baterię z płyty głównej na ok 30 min. Resetowanie ustawień BIOSu nie będzie miało wpływu na zainstalowany na komputerze system operacyjny.

A bios mam zresetować przy włożonych nowych kościach pamięci ram czy jak?? I nadal szczerze mówiąc niewiem jak. Niemasz jakiegoś zdjęcia żeby pokazać czy coś??

Znajdź na płycie bateryjkę i po prostu ją wyjmij. Po jakimś czasie włóż z powrotem.

włóż nowe kości i jak komputer się poprawnie nie uruchomi, to zresetuj BIOS.

No niestety niemoge sobie poradzić z zresetowaniem biosu :frowning: niepotrafie znaleźć zworki płyta to K7S5A

W Twojej płycie są dwa sloty na SDRAM i dwa sloty na DDRAM. Kupiłeś od kumpla trzy kości SDRAM i wsadzasz wszystkie na raz? Jeśli tak, to nie dziw się, że komp Ci się nie odpala…

A umiesz czytać?? wsadzałem także każdą z osobna i nawet z jedną w żadnym slocie sie nieodpala

Tak, umiem.

tego przedtem nie napisałeś…

plyta.jpg

Po prawej stronie nad slotami PCI jest okrągła bateryjka, wyciągnij ją na ~20-30 minut.

dean999 wycinek z instrukcji do płyty:

d2f6bc56114e3f3emed.jpg

077037ee2ccbd3bc.jpg

jak nie chcesz bawić się zworką, to obok niej masz baterię.

Udało mi sie zresetować bios ale to nic niedało dalej jest to samo

Złączono Posta : 09.09.2007 (Nie) 21:16

Mam jeszcze prośbe czy może ktoś mi podać link do ramu który napewno działał by z moją płytą główną ECS K7S5A chodzi o 256MB. Tylko prosze niedawać linków do allegro bo tam raz już sie zawiodłem najlepiej do jakiś sklepów internetowych

Złączono Posta : 09.09.2007 (Nie) 21:17

Mam jeszcze prośbe czy może ktoś mi podać link do ramu który napewno działał by z moją płytą główną ECS K7S5A chodzi o 256MB. Tylko prosze niedawać linków do allegro bo tam raz już sie zawiodłem najlepiej do jakiś sklepów internetowych

dean999 w sklepie nie kupisz już pamięci SDRAM ani DDR. Obecnie sprzedawane, to DDR2. jedynie na aukcjach.

Kupi

np

Corsair VS DDR 256MB 400MHz CL2.5

gwar że będą chodzić nie daje, nikt takiej nie da, umówić się w sklepie że będzie można zwrócić lub do sklepu z kompem i dobierać ram

SDR też można kupić.

http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/katalog,kat,67/

Dobra dzięki za odpowiedź chyba zaniose kompa do sklepu i niech oni sie pobawią

Kingston lub Godram nie miałem żadnych problemów - ale 100 % gwarancji nie ma.