Problem z pamięcią ram. Co jest nie tak?

(dean999) #1

Otóż w swoim kompie który posiadam mam tylko 128mb ddr sdram 133mhz więc postanowiłem zmienić to chociaż na 256 i kupiłem od kolegi 3 kostki pamięci (za 20zł:P) 2x64Mb ddr sdram 100mhz i 1x128Mb ddr sdram 100mhz. po wyjęciu starej kostki włożyłem trzy i komputer sie nieuruchamia to znaczy świecą sie lampki od dysków, na monitorze niema obrazu itp. Próbowałem także wkładać każdą oddzielnie i jest to samo :frowning: Pamięci napewno są dobre bo były sprawdzane w innym kompie i przed i po włożeniu do mojego komputera. Czy da sie coś jeszcze zrobić aby wszystko działało jak należy??

(Grzegorz Ch) #2

dean999 zresetuj BIOS.

(dean999) #3

W jaki sposób i czy napewno o to chodzi?? I jeśli to nic nieda to będzie trzeba instalować system na nowo czy coś?? Bo niechcem sobie szkód narobić

(Grzegorz Ch) #4

obok baterii na płycie głównej masz zworkę służącą do resetowania BIOSU, możesz też zresetować BIOS wyjmując baterię z płyty głównej na ok 30 min. Resetowanie ustawień BIOSu nie będzie miało wpływu na zainstalowany na komputerze system operacyjny.

(dean999) #5

A bios mam zresetować przy włożonych nowych kościach pamięci ram czy jak?? I nadal szczerze mówiąc niewiem jak. Niemasz jakiegoś zdjęcia żeby pokazać czy coś??

(Lukasz Graffix) #6

Znajdź na płycie bateryjkę i po prostu ją wyjmij. Po jakimś czasie włóż z powrotem.

(Grzegorz Ch) #7

włóż nowe kości i jak komputer się poprawnie nie uruchomi, to zresetuj BIOS.

(dean999) #8

No niestety niemoge sobie poradzić z zresetowaniem biosu :frowning: niepotrafie znaleźć zworki płyta to K7S5A

(Lukasz Graffix) #9

W Twojej płycie są dwa sloty na SDRAM i dwa sloty na DDRAM. Kupiłeś od kumpla trzy kości SDRAM i wsadzasz wszystkie na raz? Jeśli tak, to nie dziw się, że komp Ci się nie odpala...

(dean999) #10

A umiesz czytać?? wsadzałem także każdą z osobna i nawet z jedną w żadnym slocie sie nieodpala

(Lukasz Graffix) #11

Tak, umiem.

tego przedtem nie napisałeś...

plyta.jpg

Po prawej stronie nad slotami PCI jest okrągła bateryjka, wyciągnij ją na ~20-30 minut.

(Grzegorz Ch) #12

dean999 wycinek z instrukcji do płyty:

d2f6bc56114e3f3emed.jpg

077037ee2ccbd3bc.jpg

jak nie chcesz bawić się zworką, to obok niej masz baterię.

(dean999) #13

Udało mi sie zresetować bios ale to nic niedało dalej jest to samo

Złączono Posta : 09.09.2007 (Nie) 21:16

Mam jeszcze prośbe czy może ktoś mi podać link do ramu który napewno działał by z moją płytą główną ECS K7S5A chodzi o 256MB. Tylko prosze niedawać linków do allegro bo tam raz już sie zawiodłem najlepiej do jakiś sklepów internetowych

Złączono Posta : 09.09.2007 (Nie) 21:17

Mam jeszcze prośbe czy może ktoś mi podać link do ramu który napewno działał by z moją płytą główną ECS K7S5A chodzi o 256MB. Tylko prosze niedawać linków do allegro bo tam raz już sie zawiodłem najlepiej do jakiś sklepów internetowych

(Grzegorz Ch) #14

dean999 w sklepie nie kupisz już pamięci SDRAM ani DDR. Obecnie sprzedawane, to DDR2. jedynie na aukcjach.

(Michal Kolatek) #15

Kupi

np

Corsair VS DDR 256MB 400MHz CL2.5

gwar że będą chodzić nie daje, nikt takiej nie da, umówić się w sklepie że będzie można zwrócić lub do sklepu z kompem i dobierać ram

SDR też można kupić.

(dean999) #16

Dobra dzięki za odpowiedź chyba zaniose kompa do sklepu i niech oni sie pobawią

(JNJN) #17

Kingston lub Godram nie miałem żadnych problemów - ale 100 % gwarancji nie ma.