Problem z pamięcią RAM (DDR)

Mam 1GB RAM’u 2x512 i dokupiłem drugi 2x512. Gdy podłączam je do PG, to PC się niby normalnie włącza, ale po 30-45s resetuje się, zmieniałem kolejność kości na PG , ale nic to nie pomogło. Jedne pamięci mają oznaczenie KHX3200AK2/1G a drugie KHX3200A/512. Natomiast, gdy wyjmę jedną kość i to PC normalnie pracuje i widzi 3 kości. Wie ktoś może o co chodzi ?

Moja płyta główna to ASUS A8N32-SLI Deluxe.

jaki masz zasilacz pewnie to jego sprawka/…

Zasilacz mam dosyć konkretny: CHIEFTEC CFT-560A-12C - 560 W

a jaki masz procesor i inne komponenty?? Bo może jakoś nie współgrają

Procesor - AMD Athlon 64 X2 4200+

HDD - Samsung 250GB

Karta graficzna - 7950GX2

PG - Asus A8n32-SLI Deluxe

Napisz jak o czymś zapomniałem :slight_smile:

to co ważne to napisałeś a w biosie napięcia sprawdzałeś… BO to podręcznikowy przykład słabego zasilacza a zasilacz wygląda na dobry…

W biosie napięcie na DDR mam ustawione na AUTO, ale próbowałem na 2.6V i też tak było.

A napięcia na liniach??

A mógł byś mi napisać jak to sprawdzić, bo bios’a nie za bardzo ogarniam :confused:

no to wchodzisz w bios do zakładki pc health status i tam masz

Nie za bardzo wiem co i jak, ale mam jakoś inną wersje biosu chyba [utility bios - chociaż nie wiem co to oznacza]. Zmieniłem napięcie na pamięci na 2.65V i o dziwo PC włączył sie normalnie, nie wiem ocb ale chodzi. :smiley:

no to zobacz czy stabilnie…

Zrobiłem zdjęcie, chyba to napięcie na linii, lecz nic mi to nie mówi:

http://img143.imageshack.us/img143/2679/dsc00024sw0.jpg

Co mam zrobić, bo PC mi się nie chce włączyć jak są włożone 4x512 KIngston Hyperx. Podczas uruchomienia restartuje się.

Napięcia są OK. Może 1 dostałeś lipną…

W PC mam trochę wentylatorów i chyba 1 podłączyłem pod to napięcie co szło na PG. Dziś rano się zdenerwowałem i rozkręciłem go całego i podczas podłączania zauważyłem 2 dodatkowe kabelki ONLY FAN :D, i przepiąłem tam FAN’a i póki co działa. Mogło to być od tego??