Problem z pamięcią RAM - ile w końcu jest w kompie?!

Mam problem z pamięcią Ram w komputerze…

Gdy klikam na Mój komputer i Właściwości to pisze, iż mam 256mb RAM… Jednak na kartce którą dostałem od sprzedawcy komputera pisze, że jest 1gb RAM… Postanowiłem ściągnąć program Everest (pokazuje wszystkie zasoby sprzętowe komputera) a tam pojawiło się coś takiego:

Pamięć fizyczna: 256 mb ale…

Moduł pamięci SPD: 1gb DDR2 …

Więc, w końcu ile mam tej pamięci 256mb czy 1gb tylko jest to jakoś dziwnie podzielone czy coś?! Pomóżcie, bo nie wiem czy kupować nową pamięć czy co…

Podaj model płyty głównej. A może to jest laptop? Wtedy część pamięci mogła zostać przydzielona dla karty graficznej.

Nie, to nie jest laptop…

Płyta główna: GigaByte GA-945PLM-S2

W biosie załaduj ustawienia zoptymalizowane.

W windowsie, wciśnij Ctrl+Shift+ESC->w menedżerze zadań -> wydajność i spisz pozycję pamięć fizyczna oraz razem.

Teraz pisze tak:

Pamięć fizyczna (kb)

Razem: 261612

Ale jak zrobić to w biosie te ustawienia zoptymalizowane? … ja nie jestem tak zaawansowany w komputerach :stuck_out_tongue:

Chickeno , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Pomóżcie, bo jeśli się okaże że mam te 256mb to bym se kupił nowe a tak to nie wiem…

Do Biosu wchodzisz klawiszem DEL, naciśniętym podczas włączania komputera (na pierwszym ekranie, na dole powinien pojawić się napis Press DEL to Enter Setup). W biosie wybierz Load Optimized Defaults i zapisz zmiany klawiszem F10.

Możesz potem dać zrzut ekranu tego okna z menedżera zadań.?