Problem z pamięcią RAM (mam kość 512, a system widzi 448)

Witam. Mam pytanie czemu skoro kumpel ma 512 MB RAM-u w jednej kości system widzdi tylko 448? Czy to wina kości i czym ew sprawdzić? Ostatnio system zaczoł świrować… znaczy zawieszał się “tak ot”, albo w czasie pracy robił sobie bezczelnie restart :slight_smile:

Pozdrawiam

Może być wiele powodów “świrowania” komputera.

Niech twój kumpel ściągnie program everest (który dostępny jest na vortalu) i poda na forum napięcia oraz temperatury.

Pamięć można sprawdzić za pomocą programu memtest.

Sprawdzcie czy nie ma w kompie żadnych wirusów.

Sprawdzcie kondensatory czy nie są wylane albo spuchnięte.

Niech kolega wyczyści komputer od wewnątrz. Wszystkie styki pamięci itp.

OT-kosmos.

A może karta grafiki zintegrowana ma 64 MB zarezerwowane z pamięci operacyjnej.

Restarty - tysiąc powodów,poczytać na Forum temat omawiany wielokrotnie.

Właśnie o to mi chodziło szanowny modzie JNJN ale nie potrafiłem tego streścić ani wysłowić się w tym zakresie… Ja miałem taki problem i mi pomogła zmiana płyty gł.

To proszę pisać konkretnie i na temat,albo w ogóle.

Fakt. Karta grafiki zintegrowana… Ale sprawdzę jeszcze kość… Przeczyszczę… A co do wirusów to napewno ich nie ma, bo skanowałem kompa i Antivirem, potem ArcaMicroScan-em, następnie PANDĄ online i TrendMicro online… Nic się ZŁEGO nie ostało (mam nadzieję :-P) Nie miało chyba prawa :slight_smile: Jakby coś jeszcze nie grało to wrzucę wynik z HijackThis-a i z Silent Runners’a.

Pomożecie? (Pomożemy - jak mówią tak robią :-D)

Pozdrawiam Grzesiek

ale po co? działa, to działa i tyle. kolega michael-1992 chyba nie wziął w ogóle pod uwagę, że możesz mieć zintegrowaną kartę graficzną (choć było to oczywiste). w BIOSie możesz zwiększyć/zmniejszyć ilość pamięci przydzielonej dla karty. choć nie wykluczone, że 64mb to wartość minimalna dla Twojej karty.

Rzeczywiście nie wziąłem tego pod uwagę sorry !

a może myszka zjadła jedną kostke :o :o :o :o :o :o

ej jaka masz karte graficzna??? jak masz zintegrowana karte z plyta glowna to sie nie dziw ze ramy ci zabralo karta tez potrzebuje pamieci by dzialala

Witam… Już wiem czemu ta się dzieje… Jestem znów mądrzejszy :slight_smile:

Dziękuję i pozdrawiam :stuck_out_tongue:

MAMROCK

Nie bądź sknera, podziel się wiadomością :slight_smile: