Problem z pamięcią RAM - W XP

Witam. Przejrzałem już wiele for, dotyczących mojego problemu, jednak nie mogę znaleźć podobnego tematu. Szczerze mówiąc, to nie wiem czy ja już zgłupiałem, czy jak? Mam identyczne ramy włożone do swojego PC’ta:

?a=76023283&fid=390988361&fc=1258329601&fe=.jpg

Wydaj mi się, że powinienem mieć 4gb ramu tak? (jeśli nie to mnie poprawcie). Posiadam windowsa xp SP3 i jeśli kliknę właściwości na moim komputerze, wyświetla mi się, że mam tylko dwa giga pamięci. Po wyjęciu jednej z kości, okazuje się jednak, że zostaje tylko jeden giga.

Teraz moje pytanie: -Czy jedna kość tej pamięci to 1gb?

-Czy też może Windows XP obsługuje tylko 2gb? (Czytałem gdzieś na forach, że ponoć 3,25 gb).

Byłbym wdzięczny za udzielenie odpowiedzi.

Masz może zintegrowana kartę graficzną? Bo ona może zabierać ten 1gb i tak XP będzie obsługiwać do 3,25GB ramu, wersją 64bitowa Windowsa 7 (lub XP) zobaczy dopiero 4GB

Ten zestaw ma 2GB (2x1GB Kit, jest napisane na modułach).

Czyli jedna ta “szyna”, która wkładam w ten slot do płyty głównej, ma 1gb tak?

Każdy moduł ma po 1 GB (sprawdź każdy oddzielnie).

http://www.ceneo.pl/316261

Nie, nie, nie. Właśnie na tych, które podałeś jest napisane dokładnie: 1gb 2x512. A na moich pisze 2gb i w tych nawiasach 2x1gb.

dobrze jest one pracują w tzw. dualu czyli 2x1

Mimo wszystko opis jest trochę mylący.

Powinien być opis pojedynczej kości a napis typu “2x1GB Kit” można umieścić na opakowaniu zbiorczym dla obu kości.

Może producent tych kości nie przewidywał wymontowania ich z komputera?

Oferta Ceneo zawiera błąd.

W opisie podano 2x1 GB a na pojedynczej kości jest podane “2x512 MB Kit”.

Na mojej pojedynczej kości jest napisane “2x1GB Kit”. Czyli jak Panowie? Jedna kość to 1gb, a jest napisane, że 2gb…? Już nic z tego nie rozumiem :roll:

jedna kostka to 1GB

masz 2x1 bo pamięci pracują w trybie dual

czyli prawidłowo Tobie odczytuje 2GB :slight_smile:

Masz zestaw 2x 1GB (jeśli chodzi o link do Ceneo to miałem na myśli opis pamięci a nie zdjęcie).

Kit (tłumaczenie).

Ok. Już rozumiem. Dziękuję za wytłumaczenie wszystkim.

Teraz miałbym jeszcze jedno pytanie, jaka pamięć ewentualnie dokupić ,aby mieć to 4gb? Wspomnę, że mam jeszcze dwa wolne sloty w płycie.

Przy XP nie ma sensu mieć 4 GB (chyba że zmienisz system na 64 bitowy), ponieważ będziesz miał dostępne tylko 3.25-3.5 GB.

najlepiej takie same czyli 2x1 GB

albo jeśli płyta pozwala to zrezygnować z tych i kupić jedną kostkę 4 GB

To znaczy, szczerze mówiąc myślę o zmianie systemu na Windows 7, pytanie czy to jest dobre rozwiązanie mając tyle pamięci?

Zorientuję się, czy płyta głowna pozwala na to :wink:

Jeśli zamierzasz zmienić system na 7 (obowiązkowo 64 bity) to jest sens dokupić jeszcze 2 GB.

Instalowałem 7 (32 bity) na kompie który miał 1.5 GB pamięci RAM :stuck_out_tongue:

jeśli masz zamiar sobie dodać jeszcze 2GB czyli razem 4GB to dlaczego nie

możesz wstawić windows 7 -64 bitowy

http://www.ceneo.pl/11330131

Myślę właśnie o kupnie tego 64-bity.

Jaka płyta główna.Chodzi o to czy jest opłacalne duże inwestowanie w nią.