Problem z pamięcią RAM

Mam 512 MB DDR 400 Mhz dokupiłem tyle samo (specyfikacja techniczna taka sama oprócz firmy) żeby mieć 1 GB. Ale niestety po dołożeniu i włączeniu komputera po chwili komputer się resetuje (czasami dysk się zatrzymuje). Obie nie działają ale pojedynczo tak. Może coś źle dołączam? Mam 4 wejścia są ustawione tak: niebieski, granatowy i niebieski, granatowy.

Ale gdy mam włączone obie to mi pisze na początku że mam 1 GB a później pokazuje się niebieski ekran i pisze że błąd.

Moja konfiguracja komputera:

Zasilacz ATX PROCOMP 400W SILENT BOX

procesor Intel Pentium 4 HT 3,2 Ghz

płyta główna ABIT AS8-V

pamięć 2x512MB ddr 400 Mhz

dysk twardy MAXTOR 120GB 7200obr./min SATA

napęd DVD-ROM LG

nagrywarka DVD Samsung SATA

Windows XP home edition oem

no to może być lipa … sproboj niebieski niebieski lub granatowy granatwoy jesli nie podejdą do w dualu nie będa działały wtedy proboj niebieski granatowy

a na dołożonej pamięci (nowej) jak jest podłączona tylko ta działa ???

jeśli tak to zainstaluj program cpu-z i podaj parametry obu pamięci z zakładki SPD. prawdopodobnie pamięci nie są kompatybilne ze sobą.

a może to przez to że jak podłączałem wtyczki od zasilacza do płyty głównej to podłączyłem jedną prostokątną (to na pewno dobrze) a jedną kwadratową ale przy zasilaczu mam dwie kwadratowe i podłączyłem tą która ma dwa przewody żółte i dwa czarne a mam jeszcze jedną która ma: czerwony, żółty, czarny, pomarańczowy. To może powinienem zamiast tej dwukolorowej podłączyć tą wielokolorową?

może to być wina marki pamieci

sprawdziłem obie osobno programem cpu-z i one różnią się tylko tym:

w zakładce memory:

CAS# latency: 3.0 clocks <-nowa, stara-> 2.5

RAS# to CAS# delay: 3 clocks <-nowa, stara->4

RAS# prechange: 3 clocks <-nowa, stara->4

w zakładce spd nie ma w sekcji Timings Table opcji 133Mhz

Czyli kupiłeś zupełnie inną pamięć :twisted: Dlatego się gryzą i chyba nic z tym nie zrobisz. Ustaw parametry pamięci w Biosie na “By SPD”

a gdzie mam ustawić to By spd żebym czegoś nie pomieszał?

a zasilacz mam dobrze podłączony do płyty głównej?

Wszystko pisze w instrukcji płyty głównej, a jak nie masz to ściągnij…

dobra poszukam tylko jeszcze ten zasilacz, dobrze podłączony?

Podłącz tą szeroką i małą kwadratową żółto - czarną.

dobra dzięki a co do tej pamięci chyba będę musiał jedną odłączyć (starszą) teraz mi komputer idzie ale chwilami się firefox wyłącza i gry :frowning:

maciek97 zgadzam się. pamięci gryzą sie i kupa. pozostaje wymiana :slight_smile:

Witam.

Ja, żeby nie zakładać nowego tematu zadam pytanie:

Kupiłem ostatnio pamięć 1GB+512MB z Goodramu 3CL. W kompie mam 512MB 2,5CL i myślałem, że CAS nie jest ważny. Lecz czytając sobie parę artykułów na temat pamięci zauważyłem mój błąd :P. Wiem teraz, że ta stara pamięć już mi się nie przyda. Ale zaczynam się bać, że mi ta 1512MB nie pójdzie (już nic nie wiem). Czekam na szybką odpowiedz.

Pozdro

Jeśli sam nie sprawdzisz to się nie przekonasz.

spróbuj puścić obie pamięci na cl 3 i podnieść nieco napięcie zasilania pamięci (do autora postu).

mam ten sam problem http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=184037

mowiono mi zeby wymienić bios ale sie jeszcze nie zdecydowałem jakos na taki krok(juz mam wszystko ściągniete i gotowe do upgrade) bo mysle ze to nie pomoze

moze ty sie zdecydujesz…?

siemka mam pytanie. bo mam cztery wejscia na RAM ( chyba na ram ) niebieski, czarny, niebieski, czarny i niebieskie sa zajete 256mb. komp sie tnie jak niewiem co i niewiem czy w czarne wejscie moge wsadzić 512mb ( zeby miec 1gb ) prosze pomóżcie :frowning: :frowning: :frowning: http://rapidshare.com/files/56994296/DSCF0721.jpg to link do pliku ze zdjęciem