Problem z pamięcią RAM

proszę

http://klub.chip.pl/lipka/praktyczne/bios.htm

proszę

http://eu.shuttle.com/archive/en/ak12_faq.htm#download

Lub http://www.fotosik.pl ;]

a w linku jest napisane ak12 a moja ma AK12A to nie robi różnicy?

przewiń stronę na samą górę dopisek A oznacza nic innego jak tylko AUDIO (czyli karta dźwiękowa on board).

Bios-Update AK12AS0K (Mainboard AK12A) as ZIP file

Bios-Update AK12AS0K (Mainboard AK12A) start under Real DOS (not under Windows or DOS-Box)

które wybrać??

i co to znaczy napisane po nawiasie w drugim przypadku??

wersję pliku BIN, flashuj z DOS programem AWDFLASH.

ale nie wiem jak to sflashować :frowning:

Złączono Posta : 06.09.2007 (Czw) 16:14

najpierw które wybrac??

w skrócie, robisz dyskietkę startową windows 98,95 na 2 wrzucasz plik bin i program awdflash, startujesz kompa z dyskietki kiedy pojawi się znak zachęty A:> wpisz awdflash nazwapliku.bin, następnie wciskaj Y i enter. jak się zflaszuje to wyjmij dyskietkę i naciśnij F1. komp się powinien zresetować :-).

ale dalej nie wiem jaki bios wybrac

nie ma tam takiego jak Ty napisałeś sa tylko takie:

Bios-Update AK12AS0K (Mainboard AK12A) as ZIP file

Bios-Update AK12AS0K (Mainboard AK12A) start under Real DOS (not under Windows or DOS-Box)

to ten następnie rozpakuj w paczce jest plik BIN

wziąłem to exe i po naciśnieciu na to zrobił sie plik r zozszerzeniem *rom potraktowałem go winrarem i powstał plik bin(128kb nie za mało?/)

nie, wszystko jest ok

a da sie to zrobic z płyty??(np rw) bo naped dyskietek troszke mi szwankuj :frowning:

można, ale potrzebujesz botującą się płytkę z dos-em.

juz poradziłem sobie z drugiego kompa wziąłem staje dyskietek

moze przejdziemy na gg bo chcialbym troche popytac przed zmianą biosu

gg :3770820 napisz

Złączono Posta : 06.09.2007 (Czw) 16:52

wybrałem utwórz dysk startowy systemu ms-dos czy to jest dyskietka startowa??

Złączono Posta : 06.09.2007 (Czw) 17:00

dobra napisz mi dokładnie jakie komendy mam podać w dosie zebym czegoś nie spie…ył moj plik bin nazywa sie AK12A001.BIN

i czy ta dyskietka która stworzyłem to dyskietka startowa??bo jestem w tym zielony

a i skad mam wiedzieć ze mam starszy bios od tego ze strony?? gdzie to sprawdzić?? i czytałem ze warto zrobi ckopie tego biosu co mam teraz (starego)jak i czym to zrobic??

Złączono Posta : 06.09.2007 (Czw) 17:07

pomocy! !!

tak

jak pojawi się znak zachęty A:> to wsadź dyskietkę z biosem oraz programem awdflash do napędu i wpisz

awdflash nazwabiosu.bin

następnie wciskaj Y i ENTER aż do uaktualnienia BIOSU

pamiętaj że jak tworzysz dysk startowy to obsługa klawiatury jest QWERZ a zatem Y zamienione jest z Z.

wcześniej podałem ci przecież link z procedurą uaktualnienia BIOS.

tam było inaczej opisane niż Ty mi napisałeś

mam napisać:

awdflash nazwabiosu.bin

i ta spacje tez uwzględnić między awdflash_nazwa biosu.bin???

i zamiast Y potwierdzam Z??

Złączono Posta : 06.09.2007 (Czw) 22:18

moze powiesz jak mam skopiować swój stary bios bym sie lepiej czuł mając go jakby coś nie poszło:)

jak wpiszesz samą nazwę programu to po wejściu do niego 1 okno jakie się pojawi to okno do wpisania nazwy pliku z nowym biosem. uprościłem nieco.

tak między nazwą programu a nazwą biosu spacja.

jeżeli tworzysz

dysk startowy przy pomocy formatowania i nagrania na nośnik plików startowych to w configu załadowany jest sterownik klawiatury keyb2.sys i jest to sterownik klawiatury QWERTZ a zatem Z z Y są zamienione jak masz plską klawiaturę QWERTY to te literki będą zamienione - ma to znaczenie przy wykonywaniu programu jak naciśniesz Y na swojej klawiaturze obsługiwanej przez keyb2.sys to program zinterpretuje ten znak jako Z i wyjdzie z programu - qmash ??

po uruchomieniu programu będzie pytanie o zapisanie starego BIOSU wystarczy że klikniesz Y i podasz nazwę pliku - stary zostanie zapisany na dyskietce.

pytanie będzie brzmiało tak: DO YOU WAN’T TO SAVE CURRENT (ALBO OLD) BIOS ?? Y or N.

nie ma ryzyka bo awdflash nie pozwoli sflaszować biosu, niewłaściwym. (wyskoczy błąd BIOS ERROR MISSMATCH czy coś podobnego i program zostanie wyłączony).

a czy to pewne ze to przez bios?? bo jak nie to raczej nie bede sie w to “bawił”

były juz takie przypadki??ze zmiana biosu pomagała

troche tego nie rozumiem to stary bios nie obsługuje 512mb ramu czy jak?? wyjasnijcie mi to! !!

teoretycznie powinno działać na oryginalnym biosie (wedle manuala), ale może są w nim błędy poprawione w nowszej wersji zawsze warto spróbować.

nie jestem wstanie więcej pomóc nie mogąc obejrzeć tego live… możesz sprzedać 2 kości 128MB i kupić jedną 256MB duble side… i po kłopocie.