Problem z pamięcią RAM

Witam,

mam problem z komputerem nie jest to nowa jednostka, ale nie dawano zauważyłem, że coś złego dzieje się albo z płytą główną albo z pamięcią RAM. Problem dotyczy że, podczas instalacji systemu od nowa, nie chciał się w ogóle zainstalować coś przerywało robiło błędy i pomyślałem sobie że go rozkręcę i poprzekładam pamięci ram w inne gniazda i o dziwo system się zainstalował tylko z kilkoma błędami. Przypuszaczam, że wina leży na kościach pamięci RAM jednak nie jestem specjalistą.

Przedstawię mój komputer

Procesor: 2000 MHz Celeron

Płyta główna: Octek Rhino P4X266E-A4ER3, mikroukład to P4X266E

Dysk: Samsung 80GB

Karta graficzna: Nvidia GeForce MX-440

Karta muzyczna: SB Live 5.1

SD-RAM 2 x 256MB/133

I mam pytanie do pamięci RAM bo myśłałem nad jej wymianą, ale nigdzie w internecie nie znalazłem informacji na temamt mojej płyty głównej czy mógłbym zastosować w niej pamięć DDRAM?, a jak tak to jaką 256 MB, czy 512 MB. Np. DDRAM 2 x 256 MB, albo 2 x 512 MB i mam pytanie czy by to chodziło poprawnie?.

Na płycie mam 3 gniazda na pamięć RAM, jednak od zakupu do dnia dzisiejszego używam tylko dwóch gniazd na RAM.

Jeśli byłby ktoś kto by mi coś o tym poradził, to byłbym bardzo wdzięczny.

Możesz mieć tylko pamięci SDRAM ze względu na ilość pinów [184] i napięcie zasilania 3,3 V.

Rzeczywiście nie ma tej płyty w googlach,ale jeżeli układ slotów i ich kolorów jest taki jak w tym linku

http://www.arest.pl/index.php?inc=produ … &grupa=213 [obraz płyty jako przykład]

to daj znać .

Witam dzięki eratta72, tak podobna jest ta płyta główna co dostałem od ciebie w linku na forum.

Dzięki za odpowiedź co do ramu że, może być używany tylko SDRAM. Z tym komputerem to oszukali siostrę, miała być płyta ASUSA a jest tak jak pisałem bo sprawdziłem to programem Everest Home Edition jest “Octek Rhino” i szukaj teraz wiatru w polu. NIeuczciwy sklep komputerowy w CK. Ale teraz zupełnie za późno na jakąkolwiek reklamacje, bo komp ma już 5 lat, wszystko po fakcie.

Jeszcze mam pytanie bo znalazłem SDRAM na allegro, są pamięci 256mb/133MHz oraz 512mb/133Mhz, jak uważasz mogą chodzić 3 pamięci bo mam 3 wejścia na RAM 3 x 512/133mhz?

Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dzięki.

Mogą z powodzeniem chodzić trzy jednakowe 133 MHz.Możesz dać nawet 3 X 1MB , 133 MHz.

Możesz również zastosować kości o częstotliwości 266 MHz , ale to już dodatkowy wydatek, trzeba skalkulować czy warto.

Znalazłem ci tą płytę. http://translate.google.pl/translate?hl … 26hs%3D8wm