Problem z pamięcią RAM

Witam . Mam następujący problem . Posiadam 2 dwugigowe kosci ramu i kiedy jeszcze mialem windowsa xp obslugiwal mi on 3 z 4 giga ktore mam i to byl jego max wiec bylo ok. Niedawno zainstalowalem windowsa 7ke (wersja 64 bit) i komputer widzi mi ze mam te 4 giga ale pamieci uzywam tylko 2 giga, bylem z tym w serwisie ale strasznie drogo powiedzieli dlatego prosze was o pomoc !!

Bardzo cię kolego przepraszam, ale po dwukrotnym przeczytaniu nie wiem w czym jest problem. Zainstalowałeś x64 i widzi ci już 4gb czy zniknęło ci 2gb i widzisz tylko 2gb? Uprzejmie proszę o dokładne przedstawienie problemu.

mam dwie dwugigowe kosci ramu , zainstalowalem windowsa 7 x64 i obsluguje mi tylko 2 z tych 4 giga a powinno obslugiwac wszystkie 4 . moj problem to :jak zrobic zeby wszystkie 4 giga ramu dzialay a nie tylko 2

Spróbuj włączyć PAE: http://www.smartsoftwarebits.com/qaa/46 … ndows7-x86

Jakie PAE? Tego używa się do 32 bitowej wersji systemu. 64 bitowa wersja, jaką chłopak zainstalował, musi obsłużyć całe 4 Gb pamięci i na nic tu się PAE nie przyda

Dodane 18.05.2011 (Śr) 22:09

Nie ma problemu ze zrozumieniem, o co chodzi. Zainstalowane jest 4 Gb pamięci a dostępne 2 Gb. Taka informacja widnieje we właściwościach Mój Komputer

to co mam zrobic ? macie jakies rady ? bo srednio sie orientuje w tej tematyce a dwa giga dodatkowe bardzo by sie przydalo. prosze o jakas pomoc

Dodane 18.05.2011 (Śr) 22:14

to co mam zrobic ? macie jakies rady ? bo srednio sie orientuje w tej tematyce a dwa giga dodatkowe bardzo by sie przydalo. prosze o jakas pomoc

Kurczę, ja więcej nie mogę ci napisać, bo nie znam dobrze tego problemu, nie chcę cię wprowadzić w błąd, niech wypowiedzą się inni

zastanawiam sie tez czy to w dobrym dziale umiescilem problem. moze powinienem na windowsie 7 ? sam nie wiem , ogolnie bardzo mi to wadzi bo wybulilem na kompa troche kasy a tu czesc sie kurzy i nie jest obslugiwana a bardzo by sie przydalo. jesli ktos ma jakas rade albo sprawdzony sposub to piszcie

Zaraz, chwilka. U mnie we właściwościach Mój Komputer widnieje informacja w sprawie pamięci - Zainstalowana pamięć 4 GB -, natomiast w programie Everest jest informacja, że suma pamięci 4094 MB, używanych jest 1157 MB, dostępnych 2941 MB, czyli ja mam zainstalowane 4 GB a dostępne 3 GB. W związku z tym zainstaluj program diagnostyczny Everest lub AIDA i zobacz, jakie są tam informacje o twojej pamięci. Na pewno masz obsługiwane wszystkie 4 GB tylko może masz używane na jakieś procesy te 2 GB, sam system win 7 przecież też wykorzystuje sporo pamięci i dlatego dostępne jest 2 GB. To moje przypuszczenia, nie wiem, czy to prawidłowa droga do rozwiązania twojego problemu, ale życzę powodzenia

sprawdzalem to i calkowita wykorzystywana pamiec to rowne dwa giga czyli jedna kosc jest nietknieta. Myslalem ze mi sie sfajczyla kosc ale przepinalem pod inne sloty i patrzylem pojedynczo i obydwie dzialaja wiec to raczej wina oprogramowania. jeszcze jakies propozycje?

wejdź do panelu sterowania --> system i tam pisze ile ci widzi pamieci i ile jej wykorzystuje

napisz jak tam masz! !!

ja miałem podobnie mam 4gb ram i w panelu sterowania-- system w linijce zainstalowana pamięć miałem 4Gb (dostępne 3Gb) co mnie strasznie irytowało

bo miałem zainstalowanego win 7 z pół roku i było tam zawsze dostępne 4Gb a nagle się zrobiło 3Gb dostępne! !!

nikt na żadnym forum nie umiał mi pomóc aż sam doszedłem co i jak! !!

mianowicie wystarczyło odinstalować wszystkie aktualizacje od IE (internet explorera),które się zainstalowały przez Windows update

a moja wersja jest bez IE posiadam Windows 7 Ultimate E bez tej badziewiowej przeglądarki :slight_smile:

jeśli też tak masz to napisz tu żeby inni też o tym wiedzieli i żeby ten post mógł pomóc też innym !!

po wejsciu w panel sterowania–> system jedyna informacja jaka widnieje to ta ze mam zainstalowane 2 gb ramu . z tego co zrozumialem tobie kolego ta pamiec sie zredukowalal o giga w trakcie uzytkowania windowsa a ja tak mam odkad go zainstalowalem . kurde coraz bardziej obawiam sie ze moj przypadek nie ma rozwiazania :frowning:

Dodane 19.05.2011 (Cz) 7:04

nowy szczegól . nie robilem tego wczesniej a mianowicie wypiolem jedna kosc i a potem druga zeby sprawdzic czy czasem sie nie spalily i jest tak ze system widzi mi po jednym giga z kazdej kosci .

A pamięć masz dobrze dobraną do twojego komputera? Spróbuj przetestować na próbę inną pamięć. Podaj, jeśli możesz, model twojej płyty głównej.

model plyty glownej to gigabyte GA-MA790x-DS4

Dodane 22.05.2011 (N) 11:37

odswiezam temat plus zapytuje czy jest to mozliwe ze jesli na kosicach pisze ze sa to nie kosci 2 gigowe lecz na kazdej jest 2*1 giga to czy aktualizacja biosa moze cos pomoc? i jesli tak to jak ja przeprowadzic?