Problem z pamięcią RAM

Witam

Mam taki problem.Mam zainstalowane dwie kości pamięci RAM po 512 MB.Czasami po ponownym uruchomieniu kompa jedna pamięć znika.Jesli ją wyjmę z gniazda i zainstaluje ponownie wszystko gra.Miałem już taki przypadek kilka razy.Co może być powodem?Pozdrawiam

Moze sprobuj je wsadzic w sloty 2 i 3. Jezeli masz je na Dual Channelu to wepnij w sloty 3 i 4 i sprawdz czy dalej dzieje sie to samo. Ja 2 razy mialem problem z pamieciami ze nie chodziluy na 1 i na 2 slocie razem.

w kompie mam tylko 3 sloty.Jedną kość mam na 1 a tą drugą wkładałem na 2 i 3.Trochę pochodzi.Po jakimś czasie ginie.Już było raz tak że całkowita pamięc była 768MB.

Kumpel mial podobny problem tyle ze z jedna kostka 512 robilo mu sie podobnie az pewnego dnia na stale zostalo mu tylko 256 ramu(mial po obydwu stronach po 256) pamiec byla wadliwa wymienil(na gwar.) i po sprawie , ewentualnie mozesz sprawdzic na innym kompie ta pamiec czy tez tak sie z nia dzieje

Żeby reklamować to trzeba ją dokładnie sprawdzić.Programy do sprawdzenia RAMu działają bardzo długo.Przy 1GB może to zająć kilkadzisiąt godzin.Pozdrawiam

Zrób konserwację banków pamięci i modułów z kurzu,wyczyść dokładnie zlącza stykowe pamięci.

Przetestuj pojedyńczo pamięć na błędy,obsadź I bank memtest86 - ma być zero błędów(test minimum 2 do 3 godzin).

http://dobreprogramy.com/index.php?dz=2&id=340&t=47

Załóż tą która znika do I banku samą i potestuj kompa i zobacz czy przy starcie kompa znika.

Jak będzie chodzić komp bez uwag namodule - to jest konflikt między modułami pamięci lub modułem a płytą główną.

Można spróbować wgrać najnowszy bios do płyty,na obsadzonych bankach wyjąć baterię z płyty na jakieś 30 minut,włóżyć,ustawić bios tylko co trzeba,zapisać Save i potestować(pamięć w biosie ustawiona na auto,normal lub SPD)

Jak to samo.

Możliwe że moduł uszkodzony - nawet jak memtest86 nie wykaże błędów.

W takim wypadku należy go sprawdzić dodatkowo na innym kompie.

Te pamięci wymień komplet pamięci tego samego producenta,te wymień,dwie pamięci o różnych parametrach mogą się gryść,możliwe nawet,że jeden moduł jest uszkodzony