Problem z pamięcią RAM

(Lukcxz1) #1

Witam. Odświeżam sobie trochę komputer i postanowiłem sobie kupić pamięć RAM do komputera.

(falcon89) #2

http://www.asrock.com/mb/Intel/G41C-GS/

(Lukcxz1) #3

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale chodzi o to, że są obsługiwane oddzielnie, ale to nie zmienia faktu, bo kości DDR2 wyjąłem, ponieważ płyta obsługuje maksymalnie 8 G. Mam włożone tylko te DDR3. W BIOS’ie jest napisane l, że są włożone kości DDR3 2x2Gb.

(falcon89) #4

Odłącz komputer od prądu, zamontuj nowe moduły pamięci, zresetuj ustawienia bios wyciągając na chwilę baterię (chyba że w instrukcji jest podany dokładniejszy czas), zamontuj ją ponownie, podłącz komputer do prądu i włącz, jeśli odpali wejdź do biosu i przywróć ustawienia domyślne (Load Defaults), ustaw poprawną datę i godzinę.

(iJuliusz) #5

Jaką masz wersję BIOS ?

Zalecam aktualizację.

Najnowsza wersja to 1.40 na stronie producenta. KLIK

W wersji 1.30 było “Zwiększenie kompatybilności pamięci”.

(Lukcxz1) #6

BIOS jest w najnowszej wersji.

Jakieś pomysły jeszcze? Spróbuję włożyć jedną kość i zobaczę jak to odczyta komputer.

(Semtex) #7

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” itp. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.