Problem z pamięcią ram

Witam.
Mam płytę główną GIGABYTE EP35-DS3R mam zamontowane 2 x 1gb ram w trybie dual i dostalem od kolegi 2 kostki ddr2 i po włożeniu jednej dwóch kostek komputer sie odpala ale nic sie nie dzieje.
Co mam z tym zrobić
Moje kości 2x1gb kingstone 400 ddr2
A kolega dał 2x1gb micron 400 ddr2

Ale co to znaczy dokładniej? Nic się nie dzieje, czyli uruchamianie się zatrzymuje? W jakim momencie?

Słychać jak się uruchamia ale nic sie nie pokazuje a normalnie to uruchamia się i bios sie odpala.

Czasem w takiej sytuacji pomaga wejście do BIOSu i ustawienie go ponowne na standardowe pozycje firmowe, czyli w BIOSie, w zakładce Exit wybranie pozycji Load Optymized Default, potwierdzenie zmian i restart komputera.

Robiłem tak ale to nic nie pomogło.

Tu akurat moge pomóc, bo ja miałem takie coś po złym wpięciu nowej kości ramu, tyle że mój pecet oprócz tego że się nie włączał, pikał pięć razy przy uruchamianiu. W moim przypadku zadziałało wypięcie i wpięcie nowego ramu.

Próbowałem równiez ale nie działa.

Hmm, to spróbuj z jedną nową zamiast dwóch na raz, bo kolega mógł dać ci uszkodzone lub zmień wejścia.

Nadal nie nie rusza a ram jest sparwny bo u niego w starym komie działał

Włóż same pamięci od kolegi na próbę. Być może różnią się ilością scalaków i nie będą współpracować razem.

Timigini, albo napięcia trzeba po sprawdzać i ustawić optymalne

Problem jest w tym że w mojej płycie głównej trzeba mieć pamięć ram z listy i jednak mam 800 mhz. Na stronie gigabyte jest lista. I teraz jest jest problem, bo mam zamiar dokupić ram który znajduje się na liście, lecz teraz mam kingstone double side, a znalazłem 2 kości single side, będzie to działało?

RAM wcale nie musi z listy.

Tego już nie wiem.

Memory
4 x 1.8V DDR2 DIMM sockets supporting up to 8 GB of system memory
Dual channel memory architecture
Support for DDR2 1200 (O.C.)/1066/800/667 MHz memory modules
Please refer “Memory Support List” for memory support information.
Ze strony producenta jak widać w ostatniej linijce musi być z listy.

Zdanie na czerwono:

“Poniższe pamięci przeznaczone są tylko do celów referencyjnych. Ze względu na ogromną ilość modeli pamięci na rynku możemy jedynie zweryfikować część z nich”

Są to pamięci potwierdzone przez producenta i powinny na 100% działać. Jednak przy takiej ilości pamięci na rynku jest masa innych modeli. Po prostu producent ich nie testował i nie daje żadnej gwarancji czy potwierdzenia że powinny one działać.

Ale zamówiłem z listy więc raczej powinno działać.