Problem z pamięcią ram

(kopek11) #1

Witam.
Mam płytę główną GIGABYTE EP35-DS3R mam zamontowane 2 x 1gb ram w trybie dual i dostalem od kolegi 2 kostki ddr2 i po włożeniu jednej dwóch kostek komputer sie odpala ale nic sie nie dzieje.
Co mam z tym zrobić
Moje kości 2x1gb kingstone 400 ddr2
A kolega dał 2x1gb micron 400 ddr2

(Astor44) #2

Ale co to znaczy dokładniej? Nic się nie dzieje, czyli uruchamianie się zatrzymuje? W jakim momencie?

(kopek11) #3

Słychać jak się uruchamia ale nic sie nie pokazuje a normalnie to uruchamia się i bios sie odpala.

(Astor44) #4

Czasem w takiej sytuacji pomaga wejście do BIOSu i ustawienie go ponowne na standardowe pozycje firmowe, czyli w BIOSie, w zakładce Exit wybranie pozycji Load Optymized Default, potwierdzenie zmian i restart komputera.

(kopek11) #5

Robiłem tak ale to nic nie pomogło.

(JacoBsinn) #6

Tu akurat moge pomóc, bo ja miałem takie coś po złym wpięciu nowej kości ramu, tyle że mój pecet oprócz tego że się nie włączał, pikał pięć razy przy uruchamianiu. W moim przypadku zadziałało wypięcie i wpięcie nowego ramu.

(kopek11) #7

Próbowałem równiez ale nie działa.

(JacoBsinn) #8

Hmm, to spróbuj z jedną nową zamiast dwóch na raz, bo kolega mógł dać ci uszkodzone lub zmień wejścia.

(kopek11) #9

Nadal nie nie rusza a ram jest sparwny bo u niego w starym komie działał

(Longhorn2009) #10

Włóż same pamięci od kolegi na próbę. Być może różnią się ilością scalaków i nie będą współpracować razem.

(skrzek) #11

Timigini, albo napięcia trzeba po sprawdzać i ustawić optymalne

(kopek11) #12

Problem jest w tym że w mojej płycie głównej trzeba mieć pamięć ram z listy i jednak mam 800 mhz. Na stronie gigabyte jest lista. I teraz jest jest problem, bo mam zamiar dokupić ram który znajduje się na liście, lecz teraz mam kingstone double side, a znalazłem 2 kości single side, będzie to działało?

(sensu) #13

RAM wcale nie musi z listy.

Tego już nie wiem.

(kopek11) #14

Memory
4 x 1.8V DDR2 DIMM sockets supporting up to 8 GB of system memory
Dual channel memory architecture
Support for DDR2 1200 (O.C.)/1066/800/667 MHz memory modules
Please refer “Memory Support List” for memory support information.
Ze strony producenta jak widać w ostatniej linijce musi być z listy.

(sensu) #15

Zdanie na czerwono:

“Poniższe pamięci przeznaczone są tylko do celów referencyjnych. Ze względu na ogromną ilość modeli pamięci na rynku możemy jedynie zweryfikować część z nich”

(~MacG) #16

Są to pamięci potwierdzone przez producenta i powinny na 100% działać. Jednak przy takiej ilości pamięci na rynku jest masa innych modeli. Po prostu producent ich nie testował i nie daje żadnej gwarancji czy potwierdzenia że powinny one działać.

(kopek11) #17

Ale zamówiłem z listy więc raczej powinno działać.