Problem z pamięcią ram

Witam. W komputerze miałem zawsze 4gb ram ddr3 od kingstona, postanowiłem kupić kolejne 4(2x2) bo płyta ma 4 sloty na ram i tutaj zaczynają się problemy… Po włożeniu dodatkowych kości komputer pika po podłączeniu do prądu i włączeniu(na ekranie nie ma żadnego obrazu) . Czy to znaczy że kupiona pamięć jest uszkodzona? Nie znam się na tych rzeczach więc proszę o pomoc, z góry dziękuję

Napisz jaka to konkretnie płyta i jakie to konkretnie ram (czyli: producent, model, wersja etc).

Ram to kingston 2x2 gb 1333mhz czyli to samo co miałem w środku a płyta to jakaś lenovo sharkbay q87

wyjmij ta pamięć którą miałeś (starą) i uruchom z nową.
Bywa, że jest niezgodność. Trzeba dobrać ten sam zegar, producenta a i tak nie ma 100% pewności, ze coś nie wyskoczy :wink:

Potrzebne mi jest dokładne, fabryczne oznaczenie obu tych modułów pamięci.

To niestety też nic nie znaczy.

Znaczy, i znaleźć można :wink:
ThinkCentre M93p SFF Desktop

Slots: 4 DIMM Slots, Type: DDR3 (UDIMM), Speed: 1600 MHz, 
Module Type Supported: 2GB/4GB/8GB, 
Max: Up to 32GB

Spróbuj wstawić parami Dimm stare 2 i 4 oraz nowe 1 i 3
obraz

Jeśli będziesz sprawdzał jedną parę to w slocie 2 i 4

1 polubienie

Poprzekladalem kilka razy i teraz wyskoczył mi bluescreen :frowning: pisze coś w stylu bad system config…? Czego to wina

Na ten moment? Usera :slight_smile:

1 polubienie

Nie pomagasz :slight_smile:

Czy robiłeś reset Bios?
Można zakładać, że ustawienia są w tym momencie inne niż te przed demontażem pamięci.

Błąd wyskakuje przy czterech kościach?
Bios widzi wszystkie?

Czekam aż podasz specyfikację modułów pamięci :slight_smile: Może być także dobrej jakości ich zdjęcie z obu stron :slight_smile:

2 polubienia