Problem z pamięcią wirtualną i działaniem systemu

Mam jakiś dziwny problem mój komputer przy starcie ma zaledwie 200MG pamięci zadeklarowanej i okropnie się muli wartość ta bardzo wolno idzie w górę. Dopiero po jakimś czasie trochę się rozbuja zajmuje mu to około 10 minut ale po tym czasie i tak nie działa dobrze w porównaniu z działaniem z przed kilku tygodni lub nawet dni. Wartość początkowa od razu napiszę jest ustawiona na 5500 MG komputer zaleca 5300 posiadałem tą wartość od dłuższego czasu i było wszystko okej po dokupieniu ramu o wiele szybciej chodził no ale teraz to jakaś lipa. Dodam, że obciążałem mój procesor za pomocą programu Orthos chodził 30 min na procku wyskakiwały duże temperatury i dawał radę pamięć ram też chodziła na najwyższych więc to raczej nie problemy z urządzeniami.

Podaj system operacyjny! Czy to Linux? Ile masz zamontowanej pamięci fizycznej?

To jest Windows XP a pamięci fizycznej mam całkowicie 3,50 GB

  • Najpierw ustaw zarówno wartość początkową, jak i końcową pliku stronicowania na tę samą wielkość, np. 1024 MB (nie więcej!) i zrestartuj komputer. Upewnij się (!), że takie wartości widnieją w oknie Zaawansowanych ustawień Pamięci wirtualnej.

  • Teraz zdefragmentuj partycje systemową dobrym defragmentatorem, chociaż np. Defraggler wystarczy: http://www.dobreprogramy.pl/Defraggler, … 13314.html Defragmentacja nie szybka, lecz wolna , połączona z optymalizacją dysku. Potrwa dość długo, > 30 min.

  • Następnie pobierz, rozpakuj archiwum i uruchom: http://technet.microsoft.com/en-us/sysi … s/bb897426 W oknie programu zaznacz kropkę w pozycji “Defragment at next boot”, OK i zrestartuj komputer. Program podczas startu komputera zdefragmentuje plik stronicowania.

  • Na koniec przydałoby się jeszcze: Start > Uruchom > wpisz polecenie Rundll32.exe advapi32.dll,ProcessIdleTasks naciśnij OK (mignie czarne okno Wiersza poleceń) i czekaj, obserwując LEDa od twardego dysku, aż przestanie migać! (pracować dysk). Dopiero teraz ostatni raz zrestartuj komputer.

Uwaga : korzystając z Defragglera warto też wykonać defragmentację plików systemowych za pomocą opcji (Ustawienia > Defragmentacja Boot Time > Raz i zrestartować komputer.

A możesz wyjaśnić za co odpowiada ta opcja Rundll32.exe advapi32.dll,ProcessIdleTasks

Optymalizuje tzw. prefetching komputera, czyli pierwszeństwo i kolejność aplikacji startujących z systemem (przesuwa odpowiednie pliki na dysku). Normalnie system to robi po trzech dniach od poważnych zmian w ustawieniach plików na dysku. Tym poleceniem po prostu przyspieszasz tę czynność systemową. Jest to właściwie “kosmetyka”, dlatego napisałem wyżej “przydałoby się” . Potem system będzie to robił samoczynnie.

Drobna poprawka jednak te czynności pomogły z plikiem stronicowania dzięki za pomoc.

Sliwa199 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.