Problem z pamięcią wirtualną w grach

Witam, mam taki problem. Konkretnie podczas grania dajmy na to: Team Fortress 2 wyświetla mi się komunikat : Internal driver error at Present. You’re likely out of OS Paged Pool Memory. Wszystkie inne gry również mają problem, to migania a to coś jeszcze innego. Sprawdzałem na forach anglojęzycznych i w tłumaczniu mówili coś o pamięci wirtualnej. Próbowałem naprawić samemu ale nic, ciągle jest to samo. Próbowałem już ją wyłączyć, reset, ustawić automata, reset. Nic nie dało. Mam 1GB ram, i windows XP Professional. Byłby ktoś miły i wyjaśnił co mam zrobić? Czy chociażby jak prawidłowo ustawić wirtualną? Dziękuję.

Zwiększyć plik stronicowania.

dorzuć na 3gb ramu i powinno śmigać :slight_smile: co Ty masz tam za procek ?

… na przykład górną i dolną wartość na 2048 MB.

Mój procesor to AMD Athlon 1,8gHz. Tak już wiem że powinienem zwiększyć, ale mógłby ktoś podać wartość podstawową i maksymalną? Najlepszą dla mnie? Dziękuję. Pytam ponieważ próbowałem różnych kombinacji (podstawka 1,5 x RAM i maksymalna 3x Ram) Ale dalej jest to samo

No tak, tylko że ten komunikat mówi o jakimś błędzie “wewnętrznego sterownika” (chyba systemowego lub karty graficznej?) i tu może leżeć cały problem. Wygląda na to, że sam system jest uszkodzony i dlatego zmiana wartości pliku stronicowania nic nie daje.

W takim razie zostaje tylko format? Na myśl mnie szlag trafia. Sterowniki raczej są w porządku, ponieważ wczoraj do h 18 wszystko śmigało i nie było problemu…hm

Ilość pamięci RAM razy 1,5 = rozmiar pliku stronicowania. Przykładowo dla 1GB jest to 1,5 GB, dla 2 GB jest to 3GB, dla 4 GB to 6 GB itd.

@sorka, za późno wysłałem post

Reinstall systemu Ci pozostaje…

I nic innego nie da się zrobić? Mam sporo cennych rzeczy na winku i wolałbym uniknąć jeżeli tylko mogę.

to zrób kopie zapasową w graj system i przywróc kopie proste :smiley:

…lub wykonaj naprawę systemu przez nadpisanie z płyty instalacyjnej. Bez utraty danych. Np. wg. tego: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=60904 Może pomóc!

albo tak, Tylko osobiście jak stosowalem naprawe to nie zawsze pomagało :slight_smile:

Zależy. Mocno uszkodzony rejestr może faktycznie nie dać się naprawić w ten sposób.

Dziękuję wszystkim za pomoc, poradziłem sobie bez napraw systemu wchodząc do rejestru. Temat można zamknąć jeżeli znajdzie się jakiś dobry moderator