Problem z pamiecią wirtualną

Wiele postów poczytałem o tym co to jest pamięć wirtualna i jaki dobrać jej rozmiar. Problem, który ja mam dotyczy co prawda pamięci wirtualnej, ale jest inny. Posłuchajcie. Otóż podczas włączania komputera wyświetla mi się komunikat, że za mały jest rozmiar pliku stronnicowania i zaleca się jego zwiększenie i podany jest opis jak to trzeba zrobić. Oczywiście zrobiłem tak jak system nakazał i po wykonaniu wszystkich czynności zrestartowałem komputer i jeśli ktoś myśli, że tu koniec mojej opowieści to się myli. Po zrestartowaniu system ponownie zgłosił ten sam komunikat! Kiedy sprawdziłem co jest, oczom moim nie chciałem uwierzyć, bo przydzieliłem 384MB (tyle ile minimum) a było napisane, że aktualnie przydzielono 20MB! Operacje kilka razy powtórzyłem za każdym razem zwiększając minimum do odpowiednio 512MB, 768MB i… za każdym razem było napisane, że aktualnie przydzielono 20MB! Nie jestem pewien, ale chyba ta wartość jest gdzieś w rejestrze przechowywana tylko nie wiem jak ją zmienić. Przyznam się, że ta informacja pojawia mi się od wczoraj, kiedy to założyłem konto użytkownika i zablokowałem przed użytkownikiem dostęp do partycji systemowej- ale o tym w innym poście http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=134483 - ale to konto już zlikwidowałem i wszystko co zrobiłem wcześniej, bo myślałem, że to przez nie, ale problem nadal się pojawia.

Denerwuje mnie ten komunikat, który pojawia się przy każdym uruchomieniu komputera, :-x , normalnie zrobiłbym format c, ale przed kilkoma dniami już to robiłem i nie chce mi się tego powtarzać, pewnie coś, gdzieś trzeba zmienić, sęk w tym, że nie wiem co i gdzie, więc proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

P.S. Czy ktoś może mi powiedzieć czemu po restarcie obie partycje (c i d) robią się jako dostępne, podczas gdy ustawiłem by nie były dostępne, to po restarcie moje ustawienia nie są zapamiętywane i domyślnie obie partycje są dostępne. Jak zmienić by moje ustawienia były zapamiętywane?

Coś mi sie zdaje że sam sobie zamknąłeś furtkę… Plik wymiany (chyba) znajduje sie na partycji do ktorej niema dostepu bo go zablokowałeś (o ile dobrze zrozumiałem). Z tąd ten problem. Możesz spróbować umieścić plik wymiany na innej partycji niż ta którą zablokowałeś.

A co do dostępu do partycji to jakiś dostęp zawsze musi być gdyż np. ustawienie braku dostepu do dysku C (gdzie pewnie masz windowsa) skutkowało by tym że nie możesz niczego uruchomić (w tym wogole windowsa) bo przecież niema dostępu… Aczkolwiek windows na to nie powinien pozwolić bo to by było bez sensu.

A jak to zrobić? Gdzie on jest?

Komputer chodzi mi jak żółw!

Ktoś ma może jakieś inne propozycje rozwiązania mojego problemu?

sprawdz w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management wartość PagingFiles, po nazwie

pliku stronicowania i spacji powinna być wielkość(w kilobajtach-

minimalna); możesz spróbować tu ją zmienić, choć zaleca się dokonywanie zmian tylko przez system;

po prostu zaznacz w konfiguracji bez pliku stronicowania i ustaw, a potem wybierz inną partycję(a najlepiej dysk, jeśli masz dwa), wpisz wielkość

itd. i ustaw

Obecnie sytuacja przedstawia się tak: zrobiłem tak jak napisaliście w postach, ale w rejestrze windows wszystko się zgadza: ustawiłem wartość minimalną 500MB i maksymalną 500MB na innej niż systemowa partycji czyli na partycji d i wszystko się zgadza w rejestrze!

A i tak gdy zrestartuje system to wyskakuje mi nadal ten sam komunikat “ograniczona pamięć wirtualna”. Gdy po całkowitym uruchomieniu systemu klikam na mój komputer->zaawansowane->opcje wydajności to nadal rozmiar pamięci wirtualnej wynosi 20MB !!

A masz uprawnienia do dysku D. Myśle że w tym właśnie leży problem. Przy starcie niemasz tych uprawnień i chyba dlatego ten problem. Coś musiałeś nammięszać z tymi uprawnieniami dostępu do dysku…

Windows ma pliki do których musi mieć dostęp typu odczyt/zapis non stop. Takim plikiem jest np. plik wymiany (pagefile.sys).

Jeśli masz więcej niż trzy partycje to spróbuj umieścić ten plik wymiany własnie na tej trzeciej do której masz full dostęp… jeśli nie to masz dwie możliwości:

  1. Poprawisz/zdejmiesz te uprawnienia dostepu i zakazy dostepu do dysku

  2. Skorzystasz z narzedzia typu Partition magic i zaraz za partycją c:\ stworzysz partycję e:\ gdzie umieścisz swoj plik wymiany.

PS.Do zarządzania plikiem wymiany wchodzisz w Panel sterowania ->System -> zaawansowane ->“Ustawienia” w polu Wydajność -> zaawansowane ->“zmień” w polu Pamięć wirtualna, a tam juz dla poszczególnych dysków ustawiasz rozmiar pliku stronicowania.

Już jest OK! :mrgreen:

Opanowałem problem dzięki Waszej pomocy!

Szczególne podziękowania dla R3s3t! Faktycznie miałeś rację namieszałem z tymi uprawnieniami… chciałem by tylko administrator miał dostęp do partycji c, więc pozostałych usunąłem! I tu był błąd! Teraz dołożyłem uprawnionych “wszyscy” i nadałem prawa zapisu, odczytu i przeglądania folderów i jest już oki. Pamięć ustawiłem na 500MB, i od razu komputer przyspieszył działanie, aż miło :).

Jeszcze raz wszystkim dzięki za pomoc !!

Pozdrawiam.

sprawdż,jaką faktycznie wielkość ma ten plik - zobacz, czy nie pokaże ci go winrar, zaznacz i odhacz w narzędzia>opcjefolderów>widok odpowiednie punkty - pokaż ukryte pliki itd.