Problem z pamięciami - 2x Geil 256 PC3200 400Hz

Mam ogromny problem. Mianowicie kupiłem już dość dawno jedną kość pamięci (tych które są w tytule) i wszystko śmigało pieknie. Niedawno dokupiłem drugą taką samą wpiołem ją i na pierwszy rzut oka dalej było wszystko wporządku. Nie dało sie jednak przestawić w biosie ze 100Hz na 200Hz. Odesłałem ją więc na gwarancje i przysłali nową . Cały problem jednak leży w tym że gdy wepne te dwie kości (starą i nową) to komp mi się nie uruchamia a na wyświetlaczu wyskakuje “C1” czyli błąd pamieci. Po wpieciu pamieci osobno działają. Mam płyta EPOX 8RDA+, pamięci te co w tytule no i procek Atlon 1700+. Bardzo prosze o pomoc co z tym wałkiem zrobić rzeby wszystko chodziło jak należy.

Płyta porządna i pamięci też, a nie chce chodzić.

Obsadź banki pamięci jak do dualu,posiłkuj się książką do płyty głównej - masz opis jak.

Wejdź do biosu i zresetuj go na ustawienia default i ustaw tylko co trzeba,sprawdź jak masz opcje czy dual pamięci jest włączony.

lub

Reset biosu najlepiej wykonać wyjmując baterię na 30 minut.

Posiłkuj się książką do płyty głównej lub net.

Jak dalej to samo przetestuj pojedyńczo pamięci na błędy - memetest86 lub goldmemory.

Jak dobre to - pamięci nie chcą razem ze sobą współpracować lub z płytą lub płyta uszkodzona.

Można ewentualnie wgrać najnowszy bios,lub wymienić te pamięci na dual 2x256 ale inne lub zastosować moduł 512 MB.

Może jeszcze być problem zasilania czyli za słaby zasilacz.

Zasiłka to Chieftec 410W wiec to raczej nie jego wina. Bios resetowałem pare razy ale zworką wiec jeszcze spróbuje z ta baterją. Na płycie zaznaczone są kolorem banki do duala więc wpinam do nich (sprawdzałem też ine kombinacja) . Teraz sprawdze je tymi programikami i dam znać jak to poszło. Jeszcze pytańko po resecie biosu opcje do dualu są chyba włączone (czy może nie) ?

Musisz sprawdzić w biosie - jeśli opcja jest,różnie w różnych biosach i płytach.

Cos sobie z tymi programikami rady dac nie moge. Jeżeli to wystarczy to sprawdze je prime95. A jak to zły pomysł to podaj mi jakis inny program bo tymi sie chyba testuje z pod dosa(chyba ) a ja mam słaba jego znajomość , lub po krutce napisz jak sie nimi sprawdza.

Ściągasz program,odpalasz i tworzysz dyskietkę startową 1.44 MB.

W biosie przestaw bootowanie jako pierwsze z flopy,czyli z napędu 1.44 MB .

Wkładasz dyskiętkę i z niej bootujesz, program startuje i testuje pamięć,ma być zero błędów ,jeden przebieg na moduł 256 MB to około 40 minut,zrób kilka.

Testuj moduły pojedyńczo w I banku.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=340&t=47

Wpisz i poczytaj - memtest86

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

Identycznie robi się z Goldmemory.

mam podobna plyte :slight_smile: masz flashbios-a w oprogramowaniu plyty . zaktualizuj bios moze dlatego nie chce pracowac w dualu !!

Nie dokońca mnie zrozumiałeś częstotliwość taktowania pamieci jest w porządku. Problem leży w tym że po wpieciu obu kości komp sie wcale nie odpala a jeżeli jest jedna z nich to wszystko śmiga. Pamięci chodza na 200(400) bo ustawiłem je na BY SPD. Wydaje mi się że niedawno robiłem zamiane biosu na nowsza ale jeżeli nie to go flashuje. Wyglada to tak jakgdyby płyta nieobsługiwała 512 ramu. Jutro sie tym zajme bo dzisiaj bylem troche zajety.

powiem tak wystarczy 10 minut , ale odłacz zailanie od płyty <>

mozna tez zrobic reset przez przestawienie zwory na 1 minute

poza tym sprobuj włozyc pamieci w trybie single channel

Magistrala tez jest zmieniona

http://www.vr-zone.com/reviews/EPoX/8RDA+/page3.htm

http://www.epox.com.tw/eng/support.php?ps=229&type=5

płyta obsługuje 512 kostki ramu

Testy pamięci zrobione.

Jak dobre to stawiam na ich konflikt między sobą lub z płytą główną.

Co zrobić.

Sprawdzić płytę na innym zestawie pamięci 2 x 256.

Wrócić z biosem do wersji poprzedniej lub wgrać najnowszy.

Zastosować jeden moduł 512 MB.

Ewentualnie skierować płytę do serwisu w ramach gwarancji,powód brak współpracy płyty z pamięciami w dualu,lub jak są obsadzone dwa banki pamięci - jeśli sprawdzisz że tak nie działały.