Problem z parowaniem słuchawek JBL

Kupiłem słuchawki bezprzewodowe JBL, model Tune560BT.
Na kompie mam adapter bluetooth 4.0 tp-link’a.
System windows 7.

Uruchamiam słuchawki, paruję i jest ok. Wyłączam komputer, następnie włączam i słuchawki niby się sparowały, bo ikona świeci na niebiesko ale nie słychać muzyki puszczonej na kompie. Usuwam je z okna bluetooth, restartuję kompa, ponownie paruję i wówczas chodzą. Gdy tylko usunę je z okna bluetooth i sparuję, to nie zawsze chcą ruszyć.
Mam pchełki i głośnik bluetooth i z nimi nie mam problemów.
Podłączając słuchawki JBL na telefonie (bluetooth 4.1), chodziły ale inne rzeczy, które miałem sparowane, musiałem na nowo parować.
Czasami same potrafią się rozłączyć i już się nie sparują.
Kolega ma te same i działają bez problemu z laptopem win10 z bluetooth 5.0.
Bateria słuchawek jest naładowana.

Zastanawiam się, czy to może przez profil bluetooth:
BT 4.1, A2DP v1.2, AVRCP v1.5, HFP v1.6, HSP v1.2
a komp. ma 4.0.

Ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Tak.

  1. Masz przestarzały niewspierany system operacyjny.
    Tak ciężko zaktualizować go do dychy i przestać pierniczyć się z problemami?
  2. Kupiłeś słuchawki gównianej marki, po ich stronie również może leżeć wina.

Nie.
Sprawdzales na jakims innym kompie z innym systemem operacyjnym?
Jesli te JBL dzialalaja prawidlowo na telefonie przez Bluetooth oznacza, ze cos z win 7 nie tak np. sterowniki, albo cos takiego - pierwsze co mi na mysl przychodzi

Poszedłem do znajomego, żeby je sprawdzić na win10 i działają poprawnie. Za każdym razem jak się rozłączam, czy restartuję komputer, same się łączą i odtwarzają muzykę.
Tak więc, byłby to problem z win7. Z drugiej strony mam słuchawki Xiaomi i nie mam problemu z połączeniem na swoim komputerze. Trochę to dziwne, ale może wina również leży po profilu bluetooth. Na kompie mam 4.0 a słuchawki 4.1, ale to tylko zgadywanie laika.

BT jest jak USB, kompatybilny wstecz.
Zaktualizuj ten skansen.