Problem z parowaniem urządzeń

Zakupiłem urządzenie - transmiter fm bt-06 taki
po włożeniu do gniazda zapalniczki owszem urządzenie pokazuje stan napięcia, i nic więcej chyba że coś nie tak robię,
Czy ktoś wie jak w samochdzie bmw e39 sedan ustawić radio na tą samą częstotliwość co w transmiterze? Bo rds na to nie pozwala :confused:

Chcesz radio z blutooth sparować? czy co? I co ma do tego RDS

Musisz ustawić ręcznie częstotliwość na jakiej nadaje transmiter.

Z opisu aukcji :

Łatwe parowanie transmitera z radiem samochodowym:

  1. Znajdź częstotliwość na której nie nadaje żadne radio typu RMF, Radio Zet itp. Pusta częstotliwość jest to ta po której ustawieniu w głośnikach jest cisza i na ma żadnych dźwięków. Na przykładzie z boku jest to 88,9 MHz.
  2. Tą samą częstotliwość ustawiamy w transmiterze.

Dobra po dłuższej chwili udało się sparować, jednak mam inny problem, jak pozbyć się szumu?
Zmieniłem eq na pop i jest trochę lepiej, potem włożyłem transmiter odwrotnie czyli odwróciłem go w gnieździe o 180 stopni ale to wciąż nie jest rozwiązanie problemu, gdyż szum jest ciągle.

Spróbuj nadawać na częstotliwości bardziej oddalonej od innych stacji, albo po drugiej stronie skali. Z zakłóceniami radiowymi to raczej będzie już ciężko walczyć.

Mam ustawione na 96,5
czyli co ustawić np na 100.00?

Na dole skali jest chyba mniej stacji niż w okolicy 100, ale nie wiem jakie częstotliwości są bardziej zakłócane przez pracę silnika. Musisz testować. Może być tak, że transmiter za słabo nadaje i wtedy nic nie wymyślisz.

No ale też na jakaś cudowną jakość nie licz. To tylko przekaz radiowy :stuck_out_tongue_winking_eye:

sam transmiter ma zasięg od 88.5 do chyba 106.00 - nie pamiętam, tak czy inaczej na niższych częstotliwościach są już inne stacje a ta częstotliwość była wolna - i najbliższa wartości 96,5 jest jakaś stacja na 88,5
No ale dobra pobawię się jeszcze częstotliwościami i dam znać

Szum może być też wywołany przez świadła DRL. Jak masz jakieś, które nie były częścią instalacji fabrycznej to niestety tak to potrafi się objawić :wink:

Te tańsze transmitery FM z BT będą szumiały. By nie było szumu wcale musiałbyś - albo kupić wyższej klasy transmiter - albo nadajnik BT i podpiąć go do AUX (tylko co z zasilaniem) lub wymienić całe radio na takie, które ma Bluetooth natywnie. Ewentualnie w akcie desperacji podpiąć tel. kablem do AUX’a w radiu.

Zmieniłem częstotliwość na równą 100 tu i tam, szumy były ale sporadyczne, więc postanowiłem wyjąć pendriva i nagrać muzykę na kartę, bum szumy zniknęły :smiley:

Reklamuj.