Problem z partycją dysku

Zrób do pliku w DMDE.

Nie sądzę, raczej jest to partycja rozszerzona na której po prostu założono partycję logiczną. W ramach jednej partycji rozszerzonej można utworzyć więcej partycji logicznych, a tu mamy jedną. A dysk najprawdopodobniej ma MBR.

Jeśli tak jest, to DMDE bez problemu powinien odczytać wszystkie pliki. O ile dysk jest sprawny oczywiście i o ile nie został poddany procesowi nadpisywania czy zerowania.

Z dyskiem na 100% nic nie było robione. Żadnego nadpisywania czy zerowania nie było. Dysk leżał dość długo odpięty od komputera i przy potrzebie skorzystania z niego, wyskoczył z nim problem.

Cześć. Wracam do tematu. Mam zrobioną kopię posektorową do pliku.


Jak tu podziałać, żeby dostać się do partycji 47,8 GB?

Otwierasz DMDE, klikasz obrazy dysków.


wybierasz obraz.

Robisz pełne skanowanie.


Po zakończeniu zapisujesz gdzieś logi, żeby nie tracić czasu w przypadku ponawiania operacji.
Ze znalezionych po lewej partycji, otwierasz tę, która rokuje największe nadzieje, czyli ma pojemność taką, jak domniemana uszkodzona i dużą ilość plików (można próbować otwierać po kilka razy, różne jeśli wybór będzie nietrafiony). Po zaznaczeniu otwierasz wolumin.

Pojawią się po lewej pliki, można zaznaczać i próbować zgrywać. Ppod prawym klawiszem, odzyskaj.

No nie. Tak to mi nie działa. Program pokazuje mi dwie partycje 32,2GB i 47,8GB. Chodzi o tą 47,8GB. Takie zeskanowanie, o którym piszesz powoduje, że widzę tylko pliki z partycji 32,2GB, z tej drugiej kompletnie nic nie pokazuje.
Spójrz na pierwszy post w temacie, co pokazuje, jak chce wejść w ten dysk…

Tak to powinno wyglądać.

Jeśli plików nie ma, to oznacza, że na dysku nie ma więcej plików. Lub zostały nadpisane i nie ma łatwego sposobu, na ich odzyskanie. Zwłaszcza w domowych warunkach i przy sensownych kosztach.

W RAW pokazuje tylko pliki z dysku 32,2GB.

Może pliki są na innym dysku, lub w innym miejscu.

Tylko jak dostać się do tej części partycji? :thinking:

Przeskanuj inne nośniki, które ewentualnie posiadasz, skoro, na tym dysku danych nie ma, to nie ma.