Problem z partycją recovery asusa

Witam .
Mam problem z laptopem Asus K73S. Zainstalowałem windowsa 10 i po kilku dniach chciałem powrócić do Windows 7. Ale podczas próby powrotu na Windows 7 coś poszło nie tak komputer się nie uruchamia. Od kolegi pożyczyłem Windows 7 Home Premium i postanowiłem zainstalować na nowo system. System działa tylko nie chce się aktywować kluczem z naklejki. Na dysku jest jeszcze oryginalna partycja recorvery asusa ale nie działa. Po wciśnięciu klawisza F9 pokazuje mi komunikat („reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key”) że nie można odnaleźć partycji rozruchowej. Partycja recovery jest na dysku i są na niej pliki.

Czy da się jakoś przywrócić ten system z partycji recovery?

Tą partycję Recovery to wywal szkoda miejsca na HDD i przy okazji “crapu” kilka ton w gratisie. Jak system się nie aktywował to dzwoń do MS rozumiem, że zainstalowałeś system taki na jaki posiadasz licencję pamiętaj, że x86 czy x64 to nie to samo :slight_smile:

Nie wiem czy do dobry system. Na naklejce jest “Windows 7 Home Prem OA” a ja mam płytę z Windows 7 Home Premium"
Mam komunikat że klucz jest nieprawidłowy na potrzeby aktywacji.

Zadzwoń i dokonaj aktywacji przez telefon jest automatyczna i bez problemu powinno zadziałać.

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/15083/windows-how-to-activate

https://goo.gl/pQps4b Sprawdź na tej stronce czy przysługuja Tobie darmowe nośniki odzyskiwania fabryczne z windowsem

Spróbuj jako administrator w cmd wpisać polecenia: slmgr.vbs - ipk twój klucz i enter, a potem slmgr.vbs -ato i enter. Jaki komunikat dostałeś?

2QDBX-9T8HR-2QWT6-HCQXJ-9YQTR ?

Czy właśnie publicznie udostępniłeś klucz oprogramowania, łamiąc regulamin DP-przy okazji?

Znowu “świętszy od papieża” !
Te klucze (licencja zbiorcza) są publicznie znane ! Należało sobie zrobić kopię aktywacji systemu . Taki to urok kupowania laptopów z partycją recovery (+ śmieciowe oprogramowanie) ! Tego typu kluczami nie da się aktywować systemu (nie są prawdziwe) .
“Trza być w butach na weselu .”

A było trzeba produkey wyciągnąć prawdziwy klucz. xD

Tu jest pies pogrzebany… Jeśli Windows 10 był aktywowany, a zakładam, że tak, to nie dziw się, że nie przyjmuje Ci klucza do Windows 7
Jedyna rada to tel do MS i prośba o pomoc. Jeśli trafisz na otwartego człowieka to nie powinno być problemu.

skasować

Zadziałało Dzięki.

Nie. Lapek ma naklejkę z innym kluczem.

1 polubienie

To by też wyciągnął śmieciowy z preinstalowanego a nie indywidualny.

Zgadza się. Jest oem-owy jakiś i prawdziwy. Wtedy obraz bez oznaczenia coem (wersja n lub bez n) - zależy czy posiada oryginalnie licencję na wersję z Windows Media Player i aktywować na prawdziwym kluczu z poleceniami w cmd i mija się dzwonienie do MS.