Problem z partycją systemową

Witam,

Wczoraj zakupiłem laptopa HP[system Vista home Premium], długo walczyłem z partycjami gdyż miałem utworzone domyślnie dwie, partycję systemową o wielkości 220 GB oraz partycję HP_Recovery do odzyskiwania systemu.Chciałem podzielić Partycję systemową na mniejsze - lecz za pomocą narzędzia wbudowanego w Vistę udalo mi się “wyciąć” z tych 220 GB jedynie 80, potem próbowałem GParted’em lecz bezskutecznie, koniec końców udało mi się stworzyć kolejną partycję za pomocą Acronis’a.

I teraz pojawia się problem, mam 3 partycję (nie liczę HP Recovery):

C:/ (systemowa) posiada 56.8 GB - wszystkie pliki na niej po sprawdzeniu wagi zajmują około 20gb, lecz gdy wejdę w Computer, to jest napisane że wszystkie pliki zajmują ponad 40 Gb, zatem co się dzieje z pozostałymi 20gb? Czy format rozwiąże problem? Czy mogło być to spowodowane przez jakieś zawirowania z tworzeniem partycji?

I kolejne pytanie - w opisie katalogowym dysk miał mieć pojemność 250 GB - przed wykonaniem jakichkolwiek prac Partycja systemowa miała 220 gb a Hp recovery 12,9 gb…? Gdze wcieło pozostałe 17 Gb ?

pozostałe 20gb uciekło jaki punkty przywracania systemu za pewne + inne zabezpieczacze systemu.

Wyłącz i ponownie włącz przywracanie systemu

To samo zrobisz przez, menu start->wszystkie programy->akcesoria->Narzędzia systemowe->oczyszczanie dysku->wybierasz dysk->więcej opcji->przywracanie systemu i kopie w tle->kliknij oczyść.

  1. punkty przywracania;

  2. plik stronicowania - domyślnie pewno jakieś 2-3 GB (Panel Sterowania -> System -> Zaawansowane ustawienia systemu -> zakładka Zaawansowane -> sekcja Wydajność -> przycisk Ustawienia -> zakładka Zaawansowane -> sekcja Pamięć wirtualna -> przycisk Zmień);

  3. plik hibernacji - tyle, ile masz RAMu (możesz go usunąć w menadżerze oczyszczania dysku, o którym napisał cosik_ktosik , ale wtedy nie będziesz miał tej opcji dostępnej).

W przypadku ludzi, którzy wszystko chcą rozwiązywać formatem, problem rozwiąże jedynie wyrzucenie sprzętu przez okno.

Na marketing i matematykę :slight_smile: 1GB sprzedawanego dysku to 10^9 bajtów, podczas gdy rzeczywisty 1GB dysku to 2^30 bajtów.

kewes , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif