Problem z partycją

Posiadam dysk WD podzielony jest on na 2 partycje. Każda po 40 Gb. Wszystko chodziło jak należy ale gdy dzisiaj włączyłem komuter nie mogłem sie dostać na partycje D. Wyskakiwała tabliczka Czy chce sformatowć dysk teraz Mam tam bardzo ważne rzeczy nie bardzo mi sie uśmiecha format ;/ . Ale gdy klikam TAK by sformatowac pokazuje wielkość partycji 16 GB a gdzie reszta? Prawie cała partycja była “załadowana”. Jak to naprawić bez utraty danych i czemu pokazuje 16 GB?

PPM na partycje >> Właściwości >> sprawdź w jakim formacie plików jest ta partycja (czy przypadkiem nie jest to RAW)

:frowning:

Partycja jest w NTFS

Czy to sprawdziłeś czy tak przedtem miałeś?

A co masz teraz?

A poczytaj:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/lo … 61674.html

Tak miałem wczesniej.

Złączono Posta : 04.12.2006 (Pon) 16:23

Tak sprawdziłem jest to RAW. Panie Leon$ i co teraz?

Czy jak sformatuje będe miał te 40 gb?

Jeżeli chcesz odzyskać dane z tej partycji powinieneś przeprowadzić szybki format >> Przydzielić system plików NTFS >> którymś z programów odzyskać dane z opcją po formacie >> następnie zrobić pełny format

Acha żeby odzyskać dane musisz mieć miejsce na te dane oprócz leczonej partycji dopiero później będziesz mógł skopiować je na tą partycje.

Start >> Uruchom >> wpisz diskmgmt.msc >> PPM na partycję >> formatuj >> tam zaznacz system plików >> OK

Jeśli nie chcesz tych danych przeprowadź pełny format i przydziel system plików

:slight_smile: