Problem z partycjami na dysku i bad sektorami


(Piotrkijak) #1

Witam!

Mam problem. Otóż dostałem do naprawienia dysk twardy, na którym mało, że zniknęły partycje to jeszcze złapał tyle bad sektorów, że w momencie kiedy windows miał się uruchomić to komputer się resetował. W związku z tym mam pytanie. Czy możliwe jest podjęcie próby naprawy tych bad sektorów i odzyskanie partycji w celu przekopiowania danych na inny dysk i ponownie zrobić windowsa?


(Blotny) #2

Zależy, czy są to uszkodzenia mechaniczne, czy systemowe. Jak mechaniczne - dysk do kosza, systemowe - można spróbować reperować.


(ixrw0w) #3

Lub oddać do serwisu, ale ze stówkę włożysz w to tak jak ja pół roku temu. :slight_smile:


(Piotrkijak) #4

Ok, ale mi chodzi o to w jaki sposób to zrobić żebym mógł po naprawie uruchomić testdisk i odzyskać partycje z danymi i odnowa wgrać windowsa bo przecież jak np. uruchomię mhdd to wyzeruje mi dysk i partycji nie odzyskam :confused:


(Technik Elektro) #5

pseudo programem naprawczym bez utraty danych jest hdd regenerator, czasami pomaga, jeśli bady są mechaniczne (uszkodzenie powierzchni talerza) niewiele da się zrobić.


(Piotrkijak) #6

Właśnie o taką odpowiedź mi chodziło. :smiley: W takim razie spróbuję zapuścić hdd regenerator i zobaczę ile dobrego zdziała :smiley: