Problem z Partycjami Windows XP

Witam,

więc mam taki problem, siedze do 3 w nocy i grzenie i szukam jak sie pozbyc problemu kiedy chcę normalnie wejść na jedną z partycji rozszerzonych bo podstawowa oczywiście zawiera System Operacyjny :wink: ponizej podaje screeny co sie dzieje gdy 2krotnie klikne na jedną z partycji aby zwyczajnie ją odwiedzić:

27745277nd2.jpg

66157931gp5.jpg

http://img299.imageshack.us/img299/5637/27745277nd2.jpg

http://img231.imageshack.us/img231/7818/66157931gp5.jpg

Komputer jest świerzo po formacie =)

Pozdrawiam =)

Czy te partycje zawierają dane? Jeżeli nie, to czy były formatowane? Bo po podziale dysku na partycje, każda partycja musi zostać sformatowana.

Najszybciej wejdziesz na dany dysk tak: wciskasz na klawiaturze jednocześnie klawisz z logo windowsa i literkę “R”; w okienku wpisujesz (bez cudzysłowu): “x:” (x to litera dysku, na który chcesz wejść) i naciskasz enter.

Włącz pokazywanie ukrytych plików i folderów oraz plików i folderów systemowych. Jeśli na tym dysku, na który chcesz wejść są jakieś pliki lub foldery o nazwie “autorun”, to skasuj je i sprawdź, czy problem nadal istnieje.

A próbowałeś kliknąć prawym i “Eksploruj”. Jeśli masz partycje sformatowane i masz prawa, by te partycje przeglądać, to może jakiś syf ci się dostał do kompa i utworzył pliki autorun.bat i jeszcze inne “mało przydatne” w głównych katalogach partycji?

Exploruje je cały czas bo inaczej sie nie da, za pomocą “Windows” + R i “windows” + E ale to jest denerwujące a na dyskach znajdują się dane… więc jest problem… tylko na dysk C: mogę wchodzić normalnie. Pozatym jak na komputer wbije moja siostra to ona np nie umie inaczej perzeglądc dysków tylko musi sobie zwyczajnie 2krotnie kliknąć… =D jeśli ktoś wie co zrobić to prosze o pomoc, moze trzebqa w rejestrze pogrzebać a tego jeszcze w szkle nas nie uczyli jak sie posługiwać w rejestrze =D

Nie napisałeś, czy sprawdzałeś obecność plików “autorun” na dyskach - wydaje mi się, że nie.

Panel sterowania -> Opcje folderów - w zakładce “Widok” odznaczasz “Ukryj chronione pliki systemu…” i zaznaczasz “Pokaż ukryte pliki i foldery”; zatwierdzasz zmiany klikając OK.

Potem sprawdzasz katalogi główne dysków w poszukiwaniu plików i folderów “autorun” - jeśli są, to usuwasz. W rejestrze na razie nie musisz grzebać - wystarczy, że zrobisz dokładnie, jak piszę.

Explorart Windows nie zawsze pokazuje pliki ukryte mimo zaznaczenia takiej opcji. Dobrym pomysłem będzie skorzystanie z Total Commandera i tam zaznaczyć, żeby pokazywał pliki ukryte.

Samo usunięcie plików autorun.bat, autorun.exe to trochę mało. Warto sprawdzić jeszcze, czy nie są potworzone jakieś podejrzane foldery. Często tworzy się folder Recycler albo Recycled (dokładnie nie pamiętam który - jeden jest folderem kosza z systemu, a drugi jest tworzony po to, by zakamuflować szkodliwe pliki wykonywalne - czyli wirusy, trojany itp itd). Są to śmieci przenoszone przez pamięci USB. W sumie jeśli są takie foldery, to możesz je usunąć oba. Poprawny folder systemowy kosza i tak zostanie stworzony przez system.