Problem z partycjami


(Kxson) #1

Witam, mam Viste business 64bit i problem.. bo mam dysk ok 160 giga.. i porobilem partycje, 3partycje i ... jak wezmę zarządzanie komputerem to wygląda tak jakby na dysku bylo wolne miejsce, partycja, wolne miejsce ( w takiej właśnie kolejności) i

  1. nie mogę tych dwóch wolnych miejsc połączyć w 1 dysk ;/

  2. z pierwszego miejsca wolnego nawet nie mogę zrobić partycji bo na koncu kreatora wyskakuje błąd że... jest za mało miejsca !!


(Gutek) #2

Wybacz, ale proszę nazwij temat konkretnie


(Nowy10) #3

możesz dać screena?

do parytcjonowania użyj Gparted


(Kxson) #4

a ten programik nie jest czasem pod linuxa ?

oto screen

screenmz0.th.jpg

i obecnie obszar 3 jest partycja ale nawet jak usunę partycje to jest w tym samym miejscu i nie łączy się z wolnym miejscem (obszar1), a nawet jak nie chce ich połączyć, tylko zrobić 2 osobne partycje tak jak jest teraz to obszar 1 nie może byc partycją bo wyskakuje taki komunikat jaki jest widoczny wyżej, o braku miejsca ;/ .. ktoś pomoże ?


(BiałyPL) #5

Jest i pod Linuxa jak pod i Windowsa :slight_smile:


(squeet) #6

kxson - byłeś o coś proszony. Zapoznaj się z treścią poniższych tematów i zmienić tytuł swojego tematu na konkretny, mówiący o problemie. W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?p=980957

:arrow: http://rtfm.killfile.pl/#tematy

Ostatnia szansa, później temat poleci do kosza.


(Kxson) #7

btw...Gparted średnio sobie radzi z tym problemem, robi partycje ale nie można połączyć tych wolnych obszarów.. ktoś wie co poradzić ?