Problem z partycjonowaniem dysku przy instalacji debiana

Witam.

Instaluje na starym laptopie debiana 7.6.0. Napotkałem problem podczas partycjonowania dysku. Mam dysk 60 GB, podzieliłem go na 59 GB partycji głównej (ext4) i 1 GB przestrzeni wymiany. Niestety, gdy daje zakończ partycjonowanie i zapisz zmiany na dysku wyskakuje błąd Input/output error during read on /dev/sdb. Próbowałem partycjonowania z przewodnikiem (cały dysk i wszystko na jednej partycji), ale efekt był ten sam. Ktoś wie jak to poustawiać?

Dysk jest sprawny? Sprawdzałeś sumy kontrolne obrazu iso?

Dysk jest raczej sprawny, wcześniej miałem na nim win xp, xubuntu i win 10. Sum kontrolnych nie jestem w stanie spradzić, ponieważ przez próby z partycjonowaniem nie mam żadnego systemu na laptopie. Po za tym korzystam z botowalnego pendriva, ale instalator debiana wygląda na w pełni sprawny.

z bootowalnymi pendrivamia są problemy, zainstaluj system z płyty dla pewności,

Zmieniłem w biosie na botowanie z płyty, ale nie odpala instalatora. Wyświetla się tylko error: no such partition i mam możliwość wpisywania komend grub rescue>.

Debianowi widocznie brakuje sterowników do twojego sprzętu.

Jest jakaś możliwość dogrania ich bez zainstalowanego żadnego systemu?

Skoro z pendrajw się uruchamia, to nie jest to problem ze sterownikami. W jaki sposób nagrywałeś płytę? Nagraj jako obraz czy nagraj pliki na płytę?

To jest raczej związane z tym, że na dysku mógł zainstalować się grub, ale nie może znaleźć systemu, bo go nie ma, a dokładniej nie może znaleźć partycji z katalogiem /boot, w którym jest cała konfiguracja gruba.

Płytę nagrywałem programem CDburnerXP > nagraj obraz ISO. Płyta napewno jest sprawna, bo już kiedyś instalowałem nią linuxa.

Pobierz na nowo obraz iso Debiana albo sprawdź sumy kontrolne, bo widać, że nie może odczytać pendrajwa, a z CD coś nie rusza, a tak być nie powinno.