Problem z partycjonowaniem za pomoca partition magic 9.0 PRO

Cześć

Mam problem z programem Paragon Partition Magic 9.0 professional.Polega on na tym,że nie potrafię przenieść wolne miejsce z partycji (G) ,do partycji (h)[ gdzie mam tam windowsa Vista Ultimate) . Nie wiem,w ogóle jak się do tego zabrać.Któą opcje wybrać itd,itp.Z góry dzięki za pomoc. :slight_smile:

Nikt nie odpowiada, a ja nie mam programu przed sobą.

Zmień rozmiar partycji - resize partition, potem kliknij na partycję, z której powierzchni ma być pobrana przestrzeń (ustaw ilość Mb) - powinieneś mieć przedstawiony stan partycji w sposób graficzny.

A potem to już Apply i czekać…

edit:

inny pomocny program

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ted+0.3.94

Miałem podobny problem i postępowałem tak jak kolega wyżej mówi z tego co pamiętam ( użyuwałem Paragon Partiton Managera i Paragon Hard Disk Managera) da się to zrobić ale jeśli wykupisz pełną wersję programu, niestety komercha xd. Podobnie było z twoim programem, którego też używałem. Po zaakceptowaniu zmian, psikus, musisz miec full version license. xdd

Dzięki za cenne informacje,ale chciałbym spartycjonować programem ,który używam.Co mam zrobić?Podaję screeny:Nie wiem jakich opcji użyć aby z partycji (G) wziąść wolne miejsce do partycji (H)gdzie tam mam winde.

Na pierwszym screenie pojawia się:

partiiton2za0.th.jpgthpix.gif

Na drugim:

partition3zn3.th.jpgthpix.gif

Na trzecim:

partition4ot4.th.jpgthpix.gif

I na ostatnim:

partition5kf9.th.jpgthpix.gif

Bardzo proszę o wyjaśnienie,co mam konkretnie zrobić aby przenieść wolne miejsce 10GB.Z partycji (G) do partycji (H)

OK.

1 obraz - what to expand - czyli co rozszerzyć (którą partycję) - zaznaczasz partycję H

  1. select space sourse - czyli skąd ma pobrać powierzchnię - partycja G

  2. set volume size - czyli ustaw rozmiar nowej (H) partycji , czyli obecna powierzchnia +10GB

  3. Yes, apply - czyli akceptuj ustawienia i do dzieła.

spróbuj zdefragmentować dyski przed operacją, chyba nawet tym programem. Jako, że operacja będzie przebiegała mniej więcej w środku dysku może to potrwać sporo czasu, będzie mielić dyskiem i przenosić dane.

co to za malutka partycja 1,6 - na swapa?

a ta na końcu na zielono. czy to jest niewykorzystana przestrzeń?

Takie ikonki powstawiałeś, że ledwo rozczytać się można …

Daj znać jak ci poszło.

ehh… nie wiem co się stało,ale wyskakuje błąd,gdy wybiorę ‘‘redistribute free space’’ wcześniej go nie miałem.Czy może być spowodowane to tym,że wyłączyłem kompa przyciśkiem zasilacza,gdy on był w hibernacji?Jak mógłbym naprawić ten błąd?

errorpartitionub7.th.jpgthpix.gif

(Kliknij na obrazek by powiekszyć)

Przeleć dysk scandiskiem, może chkdsk, albo użyj jakiś narzędzi w samym programie, żeby naprawić błędy logiczne.

Poza tym redistribute free space - to rozdysponowanie miejsca na dysku, które nie należy do żadnej partycji, tylko nie wiem czy takowe masz.