Problem z Pascalem


(Ketrab89) #1

Witam!

Uprzedzam, iż dopiero zaczynam się bawić w programowanie więc mój problem może wydać się śmieszny....

MIanowicie nie wiem czemu tak sie dzieje, że jak tworze tablice dwuwymiarową, wypelniam losowymi liczbami i che ją wyświetlic nie pojawia się ona w postaci tablicy tylko ciągu liczb?


(floyd) #2

Tablica to jest w pamięci komputera, a sposób wyświetlenia jej elementów zależy od Ciebie. Stwórz odpowiednia procedurkę drukującą elementy tablicy na ekranie i będziesz miał wyświetlone tak, jak sobie zażyczysz.


(Ketrab89) #3

a czy mogę poprosić o podpowiec jak może takowa wyglądać? chcialbym aby wyswietlalo ją w postaci wierszy i kolumn.

(używam Turbo Pascala 7.0)


(B Brachaczek) #4

No robisz taką procedurkę, która podwójnej pętli FOR, która przejedzie po wszystkich elementach tablicy, wyświetli jeden wiersz (z odpowiednim formatowaniem dla liczb, typu np. tablica[i,j]:8), przejdzie do następnej linii i wyświetli następny wiersz, i tak do końca.


(Ketrab89) #5

dzięki wielkie za odp ale do tej pory juz jakos do tego doszedłęm :smiley:


(B Brachaczek) #6

Trzeba było więc o tym napisać. Tak na przyszłość.


(Kaka') #7

kiernikov ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.