Problem z pc, kabel od zasilania jest przypalony

Mam problem z pc bardzo go obciążyłem podczasrenderingu 3d następnego dnia wymieniam dysk patrze kabel od zasilania jest przypalony pc raz się włącza raz nie nie wiem co robić

psu feel iii 400w

Jeśli mówisz o głównym kablu zasilającym, który idzie od zasilacza do kontaktu to po prostu go wymień na nowy i sprawdź efekt.

Dobrze spróbuję jutro może znajdę jakiś ze starego pc

Znalazlem jakis kabel ale nie wiem czy bedzie dobry pisze na nim 10A250V~ jest koloru szarego (bardziej bialego) tak jak stary kabel

No nie wiem, w Polsce mamy 230 V / 50 Hz :wink: A tak poważnie - jak fizycznie wtyczka pasuje, to możesz spokojnie podłączać. Oznaczenie na przewodzie elektrycznym oznacza, że przy napięciu 230V można go obciążyć maksymalnie prądek 10A - domyślam się, że nie masz komputera/zasilacza ~2500W (tylko “mniejszy”), więc będzie dobrze. Sprawdź jednak czemu wtyczka się “upala”, jest to niepokojące - coś z elektryką (gniazdko).

Upala sie od strony zasilacza (nie od gniazdka) moze dlatego ze “katowalem” zasilacz renderingiem 3d

A zasilacz mam 400w

Jakby zasilaczem nie był przysłowiowym gównem, to nigdy by się nie przypalił. Modecom to czarna lista… Polecam kupić coś normalnego i będziesz mieć na przyszłość do następnego kompa. Przykładowo L2 Vero 500W

Wiem ze modecom to szrot ale aktualnie nie mam jak ulepszyc

To sprawdź, czy wtyk wchodzący w zasilacz “ciasno” siedzi. Takie “upalenie” się to wynik bardzo słabego styku - wtyczka nie latała luźno? Zakładając, że może i te 300-400 Watów obciążyłeś, to prąd ~1.7A nie jest jakiś wybitny - zauważ, że nawet czajnik elektyrczny w kuchni ma średnio 2000-2300 Watów (10A).

Na moje oko stary kabel mógł mieć pęknięty przewód jednej z żył zasilających, doszło wewnątrz do iskrzenia i “upalił się”.

Zmienilem kabel nic nie dalo

PC sie wlacza na sekunde wylacza i pozniej juz nie odpala po zrestartowania zasilacza znowu sie odpala na sekunde i nie odpala

No to najprawdopodobniej zasilacz uszkodzony, wymiana.

Wypnij wszystkie wtyczki z komputera i puść zasilacz na sucho.

Oczywiście później pomierz napięcia.

O czym Ty piszesz? Jak to zasilacz na sucho? Co da też pomiar napięć?
Wydaje mi się, że osobie, która ma problem z podłączeniem przewodu zasilającego takie rady (dodatkowo wyjątkowo błędne) są niewskazane - szczególnie, że chodzi o prąd elektryczny.

Mam problem z pc bardzo go obciążyłem podczasrenderingu 3d następnego dnia wymieniam dysk patrze kabel od zasilania jest przypalony pc raz się włącza raz nie nie wiem co robić

Jakim programem był obciążony pc?
Jaki miał procesor i kartę graficzną (to dwa najbardziej prądożerne elementy w typowym pc)?

Mostek zielony z czarny na wypiętych wtyczkach zasilacza i pomiar napięcia przy zachowaniu odpowiednio zasad bezpieczeństwa i zdrowego rozsądku.

Włoży nowy i problem nie zniknie, i co wtedy? Może lepiej podmienić albo diagnoza?

Więc takim osobom mówimy z góry SERWIS i nie kopać samemu.

Palenie styków na takim zasilaczu na pewno by usłyszał.

@Grzesiekk silacz impulsowy “na sucho” (bez obciążenia?). Ałć. Mierzenie napięć zasilacza impulsowego i bez obciążenia? Co te napięcia nam powiedzą?
“Włoży nowy i problem nie zniknie” - to będzie dalej szukał. Ja poważnie nie mam zamiaru się zastanawiać, skąd kolega weźmie inny zasilacz. Pożyczyć/kupić/poszukać w szufladzie… ja np. mam sprawny zasilacz w szafce na takie okazje :wink:

“Palenie styków na takim zasilaczu na pewno by usłyszał.” - coraz lepiej… jeszcze lepiej, niż startowanie zasilacza impulsowego bez obciążenia :wink:

coraz lepiej… jeszcze lepiej, niż startowanie zasilacza impulsowego bez obciążenia :wink:

No i co takiego się stanie po podłączeniu zasilacza impulsowego bez obciążenia?

Przypominam że obecnie pewnie 99% zasilaczy dostępnych na rynku to zasilacze impulsowe (w tym miliony ładowarek telefonicznych), siedzą w gniazdkach godzinami bez obciążenia i… nic się nie dzieje.

Co się stanie po podłączeniu zasilacza ATX bez obciążenia? Przyjdzie huragan, tornado, budynek wyleci w powietrze?

Zamiast zajmować się starym modecomem polecam jednak poszukać jakiegoś sprawnego zasilacza na podmianę (może ktoś ze znajomych posiada) i na nim przetestować komputer.