Problem z pc - komputer się zawiesza

Witam, od kilku dni mam ogromny problem z komputerem… A mianowicie komputer zawiesza się zarówno w stressie jak i w stanie spoczynku, chociaż częściej w stress… Jestem użytkownikiem typu “nałogowy” gracz, gram około 8h dziennie głównie w League Of Legends. Jestem jednym z najlepszych  graczy serwera wschodniej europy ( najwyższa dywizja w grze, top 200 osób ). Ale mniejsza oto. Podczas rozgrywek nagle przestaje działać mi myszka, “ekran staje w miejscu”, jednak dalej mogę rozmawiać z drużyną na teamspeaku… Aby temu zapobiec mogę tylko zresetowac komputer który po takiej awarii musi zostać włączony zazwyczaj z 5x bo za każdym razem ścina się podczas uruchamiania, często w innych miejscach. Czasami na ekranie wyboru w jakim trybie ma sie uruchomic, podczas okna ładowania win7, podczas wyboru konta uzytkownika, podczas przechodzenia do pracy po wyborze użytkownika lub tuż po całkowitym uruchomieniu systemu… 

 

Oto mój komputer:

 

-Procesor : Intel Core 2 duo 2.21ghz

-Grafa: Radek hd 6670 1gb gddr5

-Zasilacz: TRACER Be Cool 420W Silent

-2gb ram ddr2

 

Zdjęcie z hwm w załączniku, bardzo niskie temperatury.

 

Dodatkowe info: Podczas gry w lola gdy sprawdzam na początku rundy zużycie ram jest około 90%, potem nie mam czasu sprawdzać a wiem że zużycie pc jest większe gdy stoi obok siebie 10 osób i każdy używa skilli, wtedy także drastycznie spadają mi fps’y których na starcie mam około 150 a w “teamfighcie” nawet 20… Nie mam pojecia o co może chodzic. 

 

Moim zdaniem może to być wina dysku twardego, ramu lub zasilacza, lecz nie mam pojęcia czego. Proszę o rady.

 

 

post-253686-0-27885700-1398511910_thumb.

Zasilacz masz marniutki z “czarnej listy”.

 

3rother, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Może też faktycznie brakować pamięci jeśli LoL ją alokuje na starcie w 90%.

Do tego gry typu MOBA czy MMO lubią używać więcej niż 2 rdzeni procesora.

Sprawdź podczas gry jak wygląda obciążenie procesora, karty graficznej i pamięci np programem GPU-Z (grafika) i choćby zwykłym windowsowym task menadżerem.

 

Pozdrawiam

AdamW

Podaj screen z programu HDTune zakładka HEALTH

Zużycie podczas  gry: 

 

Procesor: około 70%

Karta graficzna: załacznik

Ram: około 80-90%

hdtune: załącznik

hm… masz jeden bląd komunikacyjny ale to mało ważne , dysk posiada z tego co widze bad sektor logiczny najprawdopodobniej i przydałoby się zrobić zerowanie a następnie remapowanie ale to skutkuje utratą danych.

Owszem jak robiłem benchmark ( wczoraj ) to miałem 1 bad sector… Na dysku nie posiadam powaznych danych, tylko system przeglądarke i lola + ts :wink:

 

ale czy to napewno wina dysku? ( tez mi się tak zdaje, nie jestem całkiem zielony w komputerach )

dlatego mówie jeśli nie masz tam nic waznego, to sciagasz mhdd nagrywasz na płytke lub pendrive robisz najpierw zerowanie a po nim remapowanie, potem stawiasz system i patrzysz czy bad sie zremapował.

prawdopodobnie niedługo kupuje nowy dysk, więc dam sobie spokój z tym zerowaniem