Problem z PC - nagle się wyłącza

Witam, zakupiłem komputer na morele.net 1,5 roku temu. To jest już jego jakby druga awaria, przedtem w ogóle nie dało się go włączyć a notatka serwisu była następująca “poprawa podpięcia podzespołów do płyty głównej”.

 

Komputer:

Procesor - Intel Core i3-4160, 3.6GHz, 3MB

Karta graficzna - Sapphire Radeon R9 270, 2GB GDDR5

Płyta główna - ASRock H81M

RAM - GoodRam DDR3 PLAY 4096MB PC1600 BLACK CL9

Zasilacz - Corsair VS Series 450W 80PLUS 120mm FAN

System operacyjny - Windows 10 Pro

 

Dysku i obudowy nie podaję, bo to raczej nie ważne.

 

Podczas gry, a nawet przeglądania internetu komputer nagle gaśnie (bez blue screena).

 

Za moment wstawię zawartość raportu z HWMonitor.

 

Zdaje się, że zasilacz nie wyrabia. Przydałby się mocniejszy

Zasilacze serii VS to trochę słabe konstrukcje. Również zalecił bym jego wymianę na coś mocniejszego.

Miałem kiedyś zasilacz VS650 i niestety po ok dwóch miesiącach zaczęły w nim piszczeć cewki. Musiałem go wymienić na inny :frowning:

Sprawdziłem temperatury… Jest wszystko OK.

 

Spróbuję jeszcze ze sterownikami(i po tym dam znać czy jakaś zmiana), bo otworzyć komputera nie mogę ze względu na gwarancję. W sumie to powinienem wysłać go na serwis, ale morele znowu zrobi tak, że jeszcze krócej podziała.

 

No u mnie nic nie piszczy, nie odczułem jakiejś zmiany… oprócz tego, że się wyłącza, a i potrafi się czasem przyciąć.

 

Czyli mówicie, że to może być zasilacz… Przy wyborze wydawało mi się, że Corsair ma jedne z lepszych zasilaczy :confused:

 

A więc jeśli się okaże, że to zasilacz i chciałbym wymienić go na inny… To jaki polecacie? Taki sprawdzony.

Ja mam sprawdzony np. ten zasilacz: CHIEFTEC GPS-700A8 700W. Kupiłem już kilka takich i nie ma z nimi problemów.

Jest stosunkowo niedrogi, ma stabilne napięcia i na napięciu +12V ma 54 Ampery.

Są inne też dobre ale droższe

To zasilacz z zapasem ale warto

No jak dla mnie zasilacz mający 700W to ogromny zapas… Bo u mnie 500-550 wystarczy

Może być inny mniejszy, ale zawsze patrz ile ma na napięciu +12V.

No i jest czarna lista zasilaczy, więc trzeba spojrzeć i porównać, żeby wiedzieć, które wykluczyć

Chieftec GPS to stare już konstrukcje, dość głośne.

Nie powiedziałbym. Zakładałem już takie i sam też mam i prawie go nie słychać.

Ale jak ktoś nie chce to może wybrać coś droższego. Różnicy raczej nie będzie

Kupował z was ktos na morele komputer - wybrane u nich podzespoly + złożenie ?

Czy naklejki z logiem Morele oznaczaja ze po ich zerwaniu stracę gwarancję?

Bo w sumie nigdzie nie widzę o tym informacji, a to co mowilem(strata gwarancji po naruszeniu nalepek) to sam wywnioskowalem.

Bo jeśli nie stracę gwarancji, to moge sprobowac z zasilaczem z poprzedniego komputera…

Przepraszam za odkopanie tematu.

Problem się rozwiązał.

 

Windows 10 zwiększa użycie zasilacza(potrzebuje więcej mocy), a zasilacz 450W był za słaby.

Po włożeniu większego zasilacza, problem znikł.

 

Dziękuję wszystkim za pomoc :slight_smile: