Problem z PC suite i bluetooth

Witam mam problem z Nokia pc Suite program nie chce po prostu mi wykryć nie telefonu ale Bluetootha w kompie! wyskakuje błąd “Nie można użyć tego typu połączenia. Sprawdź czy potrzebny sprzęt, oprogramowanie i sterowniki są dostępne.” Co mam robić??

bo chcąc połączyć sie z nokia za pomoca pc suite należy mieć orginalny kabel “bluta” lub też irde ;]

inaczej nie będzie wykrywać połączenia :stuck_out_tongue:

Leeeeee ale suuuuchar!:stuck_out_tongue: a jest jakis program którym poprzesyłam pliki z koma na kompa?

Kto Ci takich bajek naopowiadał?

Ja mam Nokia N-GAGE QD + zwykły bluetooth na sterach BlueSoleil i działa jak należy, oczywiście z PC Suite. Miałem problem z konfiguracją połączenia, ale pogooglowałem i wszystko gra, a mianowicie:

  • na pasku zadań masz ikonkę takich dwóch szarych wtyczek (przynajmniej ja takie mam), naciskasz na nią dwa razy i wybierasz wszystkie porty które są dostępne. Są one rzecz jasna dostępne po instalacji pakietu BlueSoleil.

  • uruchamiasz BlueSoleil i wyszukujesz telefon.

  • trzecia ikonka od lewej (wtyczka, czy coś w tym stylu), naciskasz i czekasz na połączenie, jeżeli masz połączenie ikonka na pasku zadań (ta szara) zmienia się na kolorową (u mnie zółto - zielona) uruchamiasz PC Suite i po wszystkim, jeżeli połączenia nie ma naciskasz następny raz na tą wtyczkę z BlueSoleil aż do skutku. U mnie działa, chociaż tak jak mówiłem problemy z konfiguracją były duże. Pozdrawiam i powodzenia.

Wszystko OK ale niestety nie mam tych dwóch szarych wtyczek :frowning:

U mnie wystepuje ten sam problem z połączeniem noki(N70) z bluletooth i naczytałem sie już tyle na forach i doczytałem że niektóre modele noki potrzebują odpowiedniego dongla do prawidłowego działania jakiego też doczytałem dobrać eksperymentalnie , np nokia 6630 z moim donglem nie ma żadnego problemu z połaczeniem a już N70 sprawia problemy a w sumie oba modele są na tym samym symbianie ale pewnie mają różniące się firmware , już chciałem kupić tego odpowiedniego dongla ale co powiem w sklepie że chodzi o N70 to odrazu mówią że nie ma odpowiedniego , podobno orginalny jakiś nokiowski ma działać.

Złączono Posta : 10.03.2007 (Sob) 22:40

raczej nie zawieraj “słowa” na forum jak jesteś “po spożyciu” pierwsze słysze aby do bluetooha potrzebny był kabel

Te dwie szare wtyczki dostępne są po instalacji pakietu PC Suite.

Jest jeszcze inny sposób, łatwiejszy, odsyłam pod ten link: http://www.infonokia.pl/?page=artykul&idd=106 jest tylko pewna wada, w telefonach z symbianem nie mamy możliwości wrzucania danych na kartę pamięci, jedynie na pamięć wewnętrzną telefonu.

oty --> kosmos

Dobra doszedłem do tego że w panelu sterowania mam urządzenia bluetooth tam mam włączyć odnajdywanie ale nie moge tego zrobić bo wyskakuje komunikat “Wystąpił błąd podczas włączania odnajdywania następujące zadania nie zostały zapisane Ustaiwenie odnajdywania ustawienie połączenie” Czemu to wyskakuje? Na instrukcji nie ma nic napisane.