Problem z pdf-brak polskich znaków

Witam!]

mam problem z plikami pdf, nie wyświetla mi polskich znaków i co najciekawsze tylko nie których litery i w nie których dokumentach. Pliki otwierałem przez różne programy adobe w różnych wersjach i inne. Może jakieś pomysły? Język klawiatury mam dobry i w ustawieniach w adobe mam włączone użyj czcionke lokalną. Pozdrawiam

Dobra, otwierałeś różnymi programami, ale czy próbowałeś z różnymi plikami pdf? Czy może masz problem z kilkoma konkretnymi dokumentami? Bo jeśli tak, to chyba niewiele możesz zrobić - poza poproszeniem autora o wygenerowanie nowej, poprawionej wersji.

Nie mam z tym jakoś wielkiego doświadczenia, ale na 99% plik źle wyświetlające polskie znaki pochodzą z Maca, z jakiegoś programu na tenże system. I chyba chodzi tu o dokumenty z nieosadzonymi fontami, których Windows z ustawieniami językowymi europa środkowa nie bardzo umie poprawnie podstawiać (substytuować).

A może te dokumenty PDF zostały tak błędnie utworzone, bez niektórych polskich znaków. Prześlij komuś te dokumenty i niech ten ktoś sprawdzi na swoim komputerze.