Problem z PDF i ADR w Operze

Witam

Mam dwa problemy dotyczące Opery. Od pewnego czasu nie mogę otwierać PDF’ów w Operze za pomocą Adobe Reader 9 tylko otwiera mi się w Wordzie 2007 i pokazuje się konwersja pliku i na poglądzie jakieś znaki (poniżej screen), sprawdziłem i okazało się, że znikł mi z dysku Adobe Reader 9, zainstalowałem go ponownie, sprawdziłem w typach plików czy domyślnie PDF’y otwierają się w Adobe, wszystko ok, ale cały czas w Operze występuje ten sam problem. Sprawdziłem czy w innej przeglądarce jest tak samo ale w Internet Explorer wszystko działa jak powinno, więc to pewnie coś w Operze trzeba ustawić żeby domyślnie otwierało się w Adobe a nie w Wordzie.

http://images39.fotosik.pl/1521/d84bee1cf0331811.jpg

Drugi problem przedstawia się następująco. Kiedyś stworzyłem zakładkę (o ile się nie mylę). Na dysku pojawił mi się stworzony plik ADR, chciałem go usunąć ale za każdym razem jak odpalę Opere to pojawia się ponownie i tak w kółko.

Wie ktoś może jak rozwiązać te problemy? Z góry dziękuje za pomoc :slight_smile:

A możesz zrobić reinstall opery ( to jest najłatwiejsze rozwiązanie) usuń dokładnie wszystko co się da + wpisy rejestry :smiley:

A nie da rady rozwiązać te problemy bez reinstall’u, bo mam trochę stron w szybkim wybieraniu, a nie chce mi się ich spisywać i wprowadzać później od nowa? Chyba, że można zapisać je w plik i po reinstall’u wgrać bez wpisywania każdej z osobna?

przecież masz “opera link”, i wszysko możesz po instalacji sobie synchronizować ponowie sam wybierasz co to ma być, zakładki hasła strona startowa i inne

Program z tej strony pozwoli Ci zapisać wszystkie ustawienia opery :

http://my.opera.com/Disco%20Stu/blog/op … xport-tool

Później bardzo łatwo je odzyskasz dzięki temu programowi

Problem z PDF-ami możesz rozwiązać bez reinstalacji…

Wciśnij CTRL+F12, przejdź do zakładki Pobieranie, znajdź application/pdf, kliknij nań dwukrotnie, a następnie zmień program na swój (zaznacz Otwórz program za pomocą domyślnej aplikacji… i tam wybierz ścieżkę do Adobe Reader).

A co do pliku z rozszerzeniem ADR to nie mam pojęcia - nie wiem, co to. Z tego, co wyczytałem w internecie, plik ten jest odpowiedzialny za zakładki - jeśli masz jakieś, to będzie po prostu zawsze, jak nie, to może zniknąć. Aczkolwiek nie wiem, w czym on Ci przeszkadza w takim razie, bo na pewno nie zajmuje kilkuset megabajtów.

Khalifa ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Plik bookmarks.adr - jest plikiem zakładek i będzie zawsze dopisywany jako pusty przy każdym otwarciu Opery - lokalizacja pliku w zależności od systemu w katalogach użytkownika i dalej albo Dane aplikacji\Opera\Opera albo \Roaming\Opera\Opera - więc by zachować wszystkie zakładki i ustawienia należałoby przekopiować gdzieś ten katalog \Opera\Opera z wszystkimi ustawieniami i obrazkami i faviconami stron, hasłami dostępu do stron, ustawieniami speeddial itd.

Poprawiony. Konkretniej raczej się nie da nazwać tematu chyba, że ma on mieć min. 2 zdania.

Akurat ten plik ADR nie znajduję się na dysku systemowym, i o ile dobrze pamiętam sam go kiedyś stworzyłem przez “Dodaj zakładkę…” (chyba to była ta opcja), zapisałem na dysku D:\ ale coś się nie udało i ten plik stał się dla mnie bezużyteczny, więc go usunąłem, i gdy ponownie uruchomiłem Operę to pojawił się znowu i tak w kółko.

W żadnym miejscu nie napisałem, że coś znajduje się na dysku systemowym - pliki z rozszerzeniem .adr - to pliki zakładek opery a znajdują się w katalogu użytkownika i tyle. Trzeba wiedzieć co się robi i gdzie zapisuje, a później rzeczowo opisać to w poście i tyle…

Już chyba bardziej rzeczowo się nie da… Nie wiem jak Ty ale ja katalogi użytkownika i Dane aplikacji\Opera\Opera mam na dysku systemowym. A w tym momencie interesuje mnie tylko jak na stałe usunąć plik Ino Onlinw.adr, a nie co to jest plik bookmarks.adr, który opisałeś…