Problem z pedzlem i klonowaniem - corel photo paint 12


(Anetagal) #1

Witam i proszę o pomoc...

Od wielu lat pracuję w corelu, ale ostatnio zafundował mi coś, po czym opadły mi ręce i wszystko inne.

Ni stąd ni zowąd przestał mi działać pędzel do malowania (we wszystkich wersjach, czyli pędzel, pióro, rozpylacz itd.) oraz narzędzie do klonowania. Jeszcze niedawno, dosłownie z miesiąc temu nie było najmniejszych problemów, a pewnego dnia po prostu efekty działania tych narzędzi zrobiły się niewidzialne... Myślałam, że może coś niechcący przestawiłam, czy to w obrazku, czy w narzędziach, ale nie, wszystko jest tak jak powinno, a pędzla i klonowania nie ma. Żeby było śmieszniej wszystko inne działa - i przezroczystości, i wypełnienia, i rysowanie obiektów czy linii, no dosłownie wszystko. Sprawdzałam wszystkie ustawienia, nawet zrobiłam reinstalację programu (najpierw naprawę z płyty, a potem już usunięcie, łącznie z czyszczeniem rejestrów i ponowna instalacja) - ale nic to nie dało.

Mam Corela 12, Windows XP i 5-letni komputer.

Czy ktoś może kiedyś się z czymś takim spotkał? Albo ktoś wie czym to może być spowodowane? I przede wszystkim jak to naprawić??? Błagam o pomoc jakąś dobrą duszę!

Pozdrawiam

Anka


(Juvka) #2

Niestety czasami tak bywa, że komputer odmawia połuszeństwa i trzeba szukać pomocy w najmniej oczekiwanym miejscu i czasie, może powinnoś zrobić coś takiego http://sites.google.com/site/7770news a może to z czasem rozwiązać twoje problemy