Problem z Pendrive - "Dysk zabezpieczony przed zapisem"

Witam,

Mam problem z Pendrive 8 GB Goodram Twister na którym mam zainstalowany Ubuntu Live 10.04. Po przetestowaniu tego systemu chciałem najzwyczajniej w świecie sformatować Pendrive i tutaj rozpoczęły się problemy. Przy próbie formatowania pod Windowsem oraz Ubuntu wyskakuje komunikat o błędzie “Dysk zabezpieczony przed zapisem”. Jak więc zdjąć takie zabezpieczenie? Którego ja sam nie nakładałem (przynajmniej sobie tego nie przypominam). Formatowanie jakimkolwiek programem zewnętrznym (nie tym systemowych formaterem) także nie dało skutku.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam :slight_smile:

Czy na obudowie pendrive’a znajduje się jakikolwiek przełącznik?

Nie. To także już sprawdzałem.

Jeśli używasz Windows, to do pendrive’a mogło być dołączone oprogramowanie… Sprawdź, może pomóc. Ew. zobacz czy możesz włączyć opcję zapisu.

W jaki sposób mam włączyć opcję zapisu? A oprogramowanie nie było dostępne.

Start=>Uruchom=> Regedit. Przejdź w rejestrze do klucza (rozwiń go plusikami)

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies

  • zmień wartość pola WriteProtect (DWORD) na 0

Jeśli nie ma wartości StorageDevicePolicies to w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\ utwórz nową wartość DWORD o takiej nazwie, przypisz mu wartość 0 i zrestartuj komputer.

lub:

Otwórz notatnik i wklej:

Z Menu Notatnika >> Plik >> Zapisz jako >> Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki >> Zapisz jako> FIX.REG >>

plik uruchom (dwuklik i OK). Pojawi się pytanie czy chcesz dodać zawartość do rejestru, na co wyrażasz zgodę

Zrestartuj komputer.

Niestety to także nie poskutkowało. Macie jeszcze jakieś pomysły ?

Dodane 05.02.2011 (So) 12:56

Podbijam. Może ktoś wpadł na jakiś pomysł