Problem z PenDrive-m sandisk cruzer micro 8gb

(Error 1102) #1

Witam dziś podłączam do kompa pendrajwa ten który jest w tytule wymieniony i mogę powiedzieć ze pen drajw ani nie reaguje jak i komputer nie reaguje sprawdziłem go na dwóch innych komputerach i było tak samo co mogę zrobić z pen drajwem kiedy stracił gwarancje ?

(mati75) #2

wyrzucić

(Error 1102) #3

nie ma szans zeby go naprawic recznie ;/?

(Gorgoroth) #4

A niby jak chciałbyś choćby stwierdzić usterkę? Skoro na różnych kompach pendrive nie zapala się, ani komputer nie widzi podłączonego sprzętu to pozostaje Ci przerobić go na breloczek do kluczy :stuck_out_tongue:

Swoją drogą Sandiski to dobre pamięci i pierwszy raz spotykam się z takim przypadkiem.

(Error 1102) #5

a jak powiem ze odczepiłem obudowę jakoś się udało i teraz starciłem all dane z pen drajwa bo prosi o formata mogę go jakoś uratować żeby mi zwrócił tamte dane ?

(Gorgoroth) #6

Tzn. że ściemniasz albo sam nie wiesz co robisz :stuck_out_tongue: Jaka jest ostateczna wersja wydarzeń?

(Error 1102) #7

nic nie ściemniam odpaliłem pen drajwa nie działał napisałem na forum o tym próbowałem coś pokombinować wyjąłem go z obudowy wyjąłem i teraz jest taka zielona plyka z chipami w moim wejściu od usb i lekko po rożnych kombinacjach wyczyściłem np. wejście od usb podłączyłem i w windowsie mi pisze czy sformatować te urządzenie i teraz już nie wiem co robić a pragnę odzyskać dane z tego pendrajwa ponieważ były bardzo ale to bardzo ważne ;/

(mati75) #8

zobacz na vortalu są programy do odzysku danych. może coś odzyskasz.

(Error 1102) #9

a mam go sformatować czy nie ???;/ ??

(Gorgoroth) #10

Aha...

Czyli wychodzi na to, że brud/kurz zrobił zwarcie i po oczyszczeniu działa tyle, że chce być sformatowany, tak?

Wtedy to już na pewno niczego nie odzyskasz.

(Error 1102) #11

tak

ale tymi żadnymi programami nic nie odzyskam bo ja już nie wiem co mam robić stres zżera człowieka -,-"

(Detektor80) #12

Smialo formatuj bo i tak inaczej go nie odpalisz ale tylko raz i najlepiej szybkim (lekkim) formatem tylko nic pozniej na nim nie zapisuj a co do danych odzyskasz je jakims programem do odzyskiwania danych np.RecoverMyFiles ale nie jestm pewnien czy USB ten program obsluguje bo np.SD tak...