Problem z pendrive pod OSX i Windows XP

Mam prośbę o rozwiązanie problemu niemożliwości używania pendrive pod Microsoft i Windows? Chciałbym skopiować sobie coś z MacBooka i wkleić do Windowsa XP, ale nie wiem jak to zrobić. Chciałbym też korzystać z całej pojemności pendrive, a tymczasem mam możliwość tylko do 210 MB. Nie wiem jak to zmienić. Jeśli ktoś zna rozwiązanie to byłoby miło.

To trochę jak wróżenie. Powinieneś zacząć od informacji jaki system plików jest na tym pendrivie i jaką powinien mieć pojemność.

 

 

System plików HFS+ (OS X) nie jest znany Windows . NTFS  OS X tylko odczyt .

Zapis :

http://www.paragon-software.pl/products/id,223

Innymi słowy, sformatuj go do ExFAT i ciesz się swobodnym kopiowaniem. :wink: WIndows Xp musi mieć zainstalowaną aktualizację do obsługi tego systemu plików --> do pobrania tutaj: https://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=19364

 

Jeśli jest to stary pendrive o nieznacznej pojemności, np. 2 GB, to nawet system plików FAT32 zda egzamin.

Pendrivie ma 16 GB. Zawartość to muzyka na MP3 i dokumenty na PDF. Aktualizację w Windowsie już zainstalowałem i w Windowsie sformatowałem pendrive do ExFAT. Teraz chciałbym prosić o radę, czy mam w Macu podzielić na dwie partycje pen drive? Jeśli mam to zrobić to nie wiem jak bo nie mam takiej możliwości, gdyż opcja partycja nie działa. Nie chciałbym wydawać pieniądze na dodatkowe programy. Przypomnę też że chciałbym korzystać z całej pojemności pendrive, a tymczasem mam możliwość tylko do 210 MB. Wielkie dzięki. 

Pewnie masz założoną partycję 210MB. Uruchom zarządzanie dyskami i zobacz co na nim jest. Usuń tą partycję która jest i załóż jedną dużą. Pendrive nie trzeba dzielić.

Dzięki Mil, nie mam pojęcia jak w Windowsie XP, usuwa się partycję która jest i zakłada jedną dużą. Czy znasz może jakiś link które w łatwy sposób to przedstawia? Wielkie dzięki.

Pokazywana pojemność jest normalna… zrób tak:

  

Teraz pendrive (przynajmniej u mnie) pokazuje pełną pojemność.

Tylko ExFAT, jeśli nie chcemy się męczyć z limitem 4 GB na plik.

Tylko ExFAT nie będzie działał pod Windows bez wgrania jednej aktualizacji. 

Bardziej szczegółowo o tym jaki i dlaczego system plików warto użyć w sytuacji opisane jest tu: systemy plików.

Wystarczyło przeczytać kilka postów. Już było wspomniane o tej aktualizacji.

i pamietaj ze EXFAT czesto niej jest rozpoznawany przez urządzenia typu: telewizor, sprzet grający itp