Problem z pendrive

Witam.

Mam problem z pendrive Flashdrive 16 GB na chipsecie Samsung.

Ja jednym komputerze działa wszystko normalnie i jest ok,ale jak podłącze do innego komputera to te pliki albo filmy zmieniają nazwy na jakieś kwadraciki albo w ogóle ich tam nie ma.

Jest jakiś sposób żeby to naprawić?

A po skopiowaniu jakiegoś pliku z pendrive na hdd nazwy wciąż są nieodpowiednie? W ogóle co to za nazwy? może zawierają jakieś symbole z alfabetu chińskiego lub rosyjskiego? Może nazwy są za długie? Pamiętaj że systemy windows obsługują nazwy plików o maksymalnej długości 256 znaków, z tym że cała nazwa pliku + jego lokalizacja nie mogą mieć więcej niż te wspomniane 256 znaków

Nie nazwy są krótki np.dokument tekstowy mam zapisany komputer to pózniej się robi kikla kwadracików i pliku nie można odczytać nawet jak skopiuje na komputer.

A nie da się jakoś wgrać nowego oprogramowania?

Jeżeli problem występuje tylko na jednym komputerze to wyklucza nam to wadę Pendrive’a. A wcześniej wszystko było w porządku? Może komputer nie radzi sobie z tak dużymi dyskami wymiennymi. Kiedy pojawił się problem?

To na 100 % pendrive.Działa ok tylko na tym komputerze co się wgrywa na niego pliki ale jak juz się podłączy pod inny(patrzyłam na ok. 10 komputerach) to wtedy pliki giną.Formatowałem w nic dalej tak samo.Problem jest o samego poczatku jak go kupiłem,niestety nie mam gwarancji.

jaki system plików?

FAT32 ale próbowałem zmienić na NTFS ale nie wyskakuje mi że nie może dokończyć formatowania.

a robisz bezpieczne usuwanie sprzętu?

A jest jakiś program co pozwoli mi sformatować pena na NTFS:?:

gparted

Ta robię bezpieczne usuwanie sprzętu

Liber1916 , tworzysz płytę uruchamialną z gparted i formatujesz go do ntfs.

Link do gparted.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ted+0.3.77

A może jakieś instrukcje do tego jak ta płytę stworzyć?

Ściągnij GParted, a plik ISO nagraj jako obraz na dysk CD w nero. Potem uruchom z płytki komputer, aby to zrobić zmień w Advanced BIOS Features->First Boot Device na CD/DVD.

Instrukcja do GParted

Ok już wszystko nagrałem i zmieniłem w biosie tylko jak tamto mi się wqłącza to co mam z tamtąd wybrać?

no i jak włączam komputer to wyskakuje te okienko i jaką mam opcje z tego wybrać?

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.