Problem z pendrive'em

Trudny przypadek. Zgrałem filmy na pendrive’a. Próbowałem go wysunąć używając funkcji bezpiecznego usuwania sprzętu. Jednak pojawił się błąd z komunikatem o tym, aby przed wyjęciem pendrive’a z gniazda należy zamknąć wszystkie procesy z nim związane. Mimo ostrzeżenia wyciągnąłem pendrive. I wkładając go do innego komputera już nie reagował. Komputer nie widzi żadnego nowego sprzętu. Czy pendrive już można spisać na straty? Proszę o pomoc.

Czy pendrive już można spisać na straty? Proszę o pomoc.

Pendrive’a nie, ale dane na nim raczej tak.
Sprawdź najpierw, czy widnieje w “zarządzanie dyskami”.
(WIN+X => zarządzanie dyskami)
Jeżeli tak - wywal uszkodzoną partycję i utwórz nową, a następnie sformatuj. - powinien pojawić się po ponownym podłączeniu do portu USB.

Jeżeli NIE to:
SPOSÓB 1:
Pobierz sobie obraz ISO dowolnego Linux’a.
Wgraj go na innego pendriva programem “Rufus” (dane na pendrive zostaną usunięte).
Uruchom sobie Linuxa i sprawdź poleceniem:
sudo fdisk -l
, czy widoczny jest twój pendrive (rozpoznasz go po rozmiarze!!)
Zapamiętaj sobie jego nazwę pod jaką występuje (będzie to /dev/sdx (gdzie “x” to litera twojego pendrive - na pewno NIE BĘDZIE to /dev/sda)

Teraz trzeba wykonać zerowanie poleceniem:
sudo dd if=/dev/zero of=/dev/sdX bs=4M status=progress

(pod “X” podstaw literę swojego pendrive. WAŻNE! Nie pomyl się, bo można łatwo tym poleceniem zniszczyć dane na dysku)

Po zakończeniu zerowania pojawi się coś w tym stylu:
462858752 bytes (463 MB, 441 MiB) copied, 38 s, 12,2 MB/s

Teraz wyjmij pendrive i włóż go ponownie.
Uruchom Gparted lub Partition Manager i utwórz na nim partycję z systemem plików NTFS i sformatuj.
Od tej pory powinien być wykrywalny i działać pod Windows.

SPOSÓB 2:
Pobierz sobie DMDE pod Windows. I postępuj według schematu na tym tutorialu.
Pamiętaj, że zerowanie masz wykonać na pendrive, a nie dysku.
Jeżeli DMDE nie wykrywa twojego pendrive’a to pozostaje Ci tylko pierwszy sposób.