Problem z pendrivem Kingston DataTravel 8GB

pendrivem Kingston DataTravel DTI/8GB

Pendriva mam ok rok, wszystko było ok do momentu aż pewnego dnia go podłączam i pojawia się komunikat — nie rozpoznano urządzenia usb —

we właściwościach komunikat — Brak zainstalowanych sterowników tego urządzenia —

jeżeli chodzi o sterowniki to jedyne na stronie kingstona są do win98 więc odpadają. Podejrzewam, że mogło dojść od uszkodzenia pliku autorun lub omyłkowo go usunąłem ale to mniej prawdopodobne. Tak czy inaczej pendrive nie działa, próbowałem różnych portów i komputerów, sprawdzałem również dosie, wszystko w menedzieże urządzeń jest właczone i działa poprawnie - prosze, pomóżcie :wink:

Sformatowałeś pendriva?

Nie mam jak sprawdzić,jak pen będzie podpięty ,to może odinstaluj pena z menadżera urządzeń,po podpięciu system może zainstalować stery ponownie(?)(nie jetem pewny)

Uszkodzony pen drive np naruszone wtyczka lub elektronika zepsuła się ;).

Sformatuj pendriva tak jak tutaj: http://www.techit.pl/Artykuly/View.aspx … i+wygodnie tylko na koniec nie wgrywaj na niego instalki windowsa - jak to nie pomoże to znaczy że z pendrivem coś fizycznie jest nie tak.

Co do pliku autorun… Plik ten jest czytany (?tylko) przez Windows /ikonka, ewentualna nazwa itp/ więc jego usuniecie nic nie zaszkodzi urządzeniowi. Najprawdopodobniej sprzęt jest uszkodzony. Ewentualnie sprawdź porady innych użytkowników.

formexpl , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat.

viewtopic.php?f=16&t=394978

proponuję sprawdzić pod linuxem jak go wykryje w lsusb bądz co pokaze komenda dmsg :slight_smile: