Problem z pendrivem - Pomocy

Witam od paru dni mam problem z pendrivem a więc zacznę od tego że posiadam pena firmy kingston 8 gb a mój problem polega na tym że gdy wrzucę na pena jakieś dane i podłączam go do innego kompa (u kumpla, posiada system xp tak samo jak ja) to gdy chcę otworzyć pena aby powiedzmy coś skopiować to od razu wyskakuje komunikat o tym czy chcę go sformatować.Nic innego nie mogę zrobić jak tylko go sformatować, nie wiem co jest grane.Taka sytuacja zdarza mi się za każdym razem na innych kompach niż mój bo o dziwo na moim można dane normalnie otworzyć.Pomocy:(

Z góry dzięki wielkie za odpowiedz:)

To skopiuj na swoim kompie dane, sformatuj go, wgraj pliki ponownie.

może masz format pendren ex-FAT a inne komputery nie mają

albo coś podobnego skopuj dane i sformatuj u kolegi

taka sytuacja może również wskazywać na obecność wirusów na jednym z komputerów (Twoim lub kolegów)

potraktuj pendrive’a flash disinfectorem u siebie i później spróbuj odczytać go u kumpla

jeśli znowy wyskoczy komunikat to ściągnij ten program u kumpla i znowu potraktuj pendrive’a flash dis. i sprawdz efekt

biartikej , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Zapoznaj się proszę z zasadami zakładania tematów na forum. Inaczej wyciągnę konsekwencje.

viewtopic.php?f=16&t=394978